R5 1600 Sıcaklık Değerleri

Bir anda takılacak kadar düşmediği sürece sıkıntı yok. CS GO'da FPS dalgalanması hemen herkesin yaşadığı bir şey. The Witcher 3 gibi daha stabil oyunlarda test edebilirsiniz.
The Witcher 3 oyunu var ama yüklemedim. Rise Of The Tomb Raider oyununda test etmem nasıl olur?

20 Derece olayı R7 serisinde var diye biliyorum ki düzelttiler onu.

İşlemcilerimiz aynı benim max 63 oluyor boşta 29-35 falan stok fan kullanmıyorum. Anakartın sıcaklığına hangi programdan bakıyorsun eğer AIDA 64 ise o program yanlış gösteriyor.

AIDA 64 ile bakıyorum. Stress testinde mi 63 derece oluyor yoksa oyunlarda mı?

Bu arada dostlar BİOS'tan baktım fanlara 2 tane kasa fanının dönüş hızı 0 RPM. AİDA 64 programında ise hiç gözükmüyor. Kablo tam olarak takılmamış olabilir mi? Kasada bu kabloyu buldum ama ne olduğu hakkında bilgi sahibi değilim.
IMG_0179.JPG

Bu arada dostlar BİOS'tan baktım fanlara 2 tane kasa fanının dönüş hızı 0 RPM. AİDA 64 programında ise hiç gözükmüyor. Kablo tam olarak takılmamış olabilir mi? Kasada bu kabloyu buldum ama ne olduğu hakkında bilgi sahibi değilim. Eki Görüntüle 254718
Fanların güç bağlantısını PSU ile yaptılarsa göremezsin AIDA 64 ile belirli bir hızda döner.

Bu arada dostlar BİOS'tan baktım fanlara 2 tane kasa fanının dönüş hızı 0 RPM. AİDA 64 programında ise hiç gözükmüyor. Kablo tam olarak takılmamış olabilir mi? Kasada bu kabloyu buldum ama ne olduğu hakkında bilgi sahibi değilim. Eki Görüntüle 254718
Arkadaşında bahsettiği gibi bu "molex" kablosudur, güç kaynağından gelir ve her türlü güç ihtiyacı için kullanılır. (Fanlar gibi) Eğer fanlarınız bu kablolara takılı olursa sürekli belirli bir hızda dönerler. Eğer anakartta yer var ise ve fanı oraya takarsanız, işlemciye binen yüke göre fanların hızını ayarlar.

Rise of The Tomb Raider'ın kendi FPS testi olması lazım. Burada test edebilirsiniz. Eğer sık sık anlık donmalar yoksa bir sıkıntı yoktur.

Arkadaşında bahsettiği gibi bu "molex" kablosudur, güç kaynağından gelir ve her türlü güç ihtiyacı için kullanılır. (Fanlar gibi) Eğer fanlarınız bu kablolara takılı olursa sürekli belirli bir hızda dönerler. Eğer anakartta yer var ise ve fanı oraya takarsanız, işlemciye binen yüke göre fanların hızını ayarlar.

Rise of The Tomb Raider'ın kendi FPS testi olması lazım. Burada test edebilirsiniz. Eğer sık sık anlık donmalar yoksa bir sıkıntı yoktur.

Hocam bu kabloyu takmalı mıyım? Fanları BİOS'tan istediğim gibi ayarlama şansım var mıdır? Önceden yapmış olduğum benchmark testi.
IMG_0192.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı