R5 1600 Sıcaklık Değerleri

Yanılmıyorsam Ryzen işlemcilerin sıcaklık göstergeleri 20 derece fazla gösterebiliyor diye duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Ama endişe etmenize gerek yok, havalar soğuduğunda normale döner.

Boştaki sıcaklık sinirimi bozuyor. En düşük 38-39 derece gördüm o da ilk açıldığında sıcaklık anlık 39 dereceden 50 dereceye fırlıyor anlamış değilim. Windows 10 1703 güncellemesinden sonra sanki sistemim biraz daha ısındı ve CSGO'da performans düşüşleri yaşadım.
Çok fazla kafaya takmamak gerek. Ciddi bir sorun olmadığı sürece (kendi kendine ısınıp kapanma, aşırı ses yapma) herhangi bir sıkıntı olmaz.

CS GO'da nasıl bir performans sorunu yaşadınız?

Çok fazla kafaya takmamak gerek. Ciddi bir sorun olmadığı sürece (kendi kendine ısınıp kapanma, aşırı ses yapma) herhangi bir sıkıntı olmaz.

CS GO'da nasıl bir performans sorunu yaşadınız?

Aşırı ses olarak fanlar akıllı modda çalışıyor stres testinde 2000rpm civarında döndüğü için ses oluyor ama sorun olduğunu düşünmüyorum. Hocam anlık FPS düşmesi yaşıyorum. Sistemim zaten istediğim performansı veremiyor neyden kaynaklı bir türlü çözemedim. Normalde 120 ile 300 arası FPS alıyordum şimdi ise anlık Drop giriyor FPS düşüyor.

Yanılmıyorsam Ryzen işlemcilerin sıcaklık göstergeleri 20 derece fazla gösterebiliyor diye duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Ama endişe etmenize gerek yok, havalar soğuduğunda normale döner.

Hocam onu bende bir yerde okumuştum 20 derece fazla göstermesi olayı çözülmemiş miydi?

Hocam onu bende bir yerde okumuştum 20 derece fazla göstermesi olayı çözülmemiş miydi?
20 Derece olayı R7 serisinde var diye biliyorum ki düzelttiler onu.

İşlemcilerimiz aynı benim max 63 oluyor boşta 29-35 falan stok fan kullanmıyorum. Anakartın sıcaklığına hangi programdan bakıyorsun eğer AIDA 64 ise o program yanlış gösteriyor.

Aşırı ses olarak fanlar akıllı modda çalışıyor stres testinde 2000rpm civarında döndüğü için ses oluyor ama sorun olduğunu düşünmüyorum. Hocam anlık FPS düşmesi yaşıyorum. Sistemim zaten istediğim performansı veremiyor neyden kaynaklı bir türlü çözemedim. Normalde 120 ile 300 arası FPS alıyordum şimdi ise anlık Drop giriyor FPS düşüyor.
Bir anda takılacak kadar düşmediği sürece sıkıntı yok. CS GO'da FPS dalgalanması hemen herkesin yaşadığı bir şey. The Witcher 3 gibi daha stabil oyunlarda test edebilirsiniz.

Benim hız aşırtılmış şekilde, 3.8 ghz ve özel hava soğutma ile oyunlarda en yüksek 69 derece civarı oluyor fakat stress test yaptığınızda muhtemelen daha fazla yük biniyordur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı