R5 1600 sistem için ekran kartı tavsiyesi

RX570 1600 TL'ye aldım ben yakın zamanda.

Benim bir tanıdık almıştı 550 TL'ye 8 ay önce özellikle mining yapılmış almış. Arada ekran kararıyor reset atıyorum düzeliyor diyor. Neden düzgününü almadın diyorum. Kaç TL ucuza aldım arada restart edivereyim ne olacak diyor. Kişilik meselesi. :D

8 GB versiyonuysa falan olacaktır normal.

Çin'den geliyor hocam bu. RX 560 bile 1100'e buldum en ucuz sıfır.

Benim bir tanıdık almıştı 550 TL'ye 8 ay önce özellikle mining yapılmış almış. Arada ekran kararıyor reset atıyorum düzeliyor diyor. Neden düzgününü almadın diyorum. Kaç TL ucuza aldım arada restart edivereyim ne olacak diyor. Kişilik meselesi. :D

İşte korktuğum senaryolardan biri. 😅
Normalde çok takılmam buna fakat kurguyla uğraşırken CTRL + S unutabiliyor insan. Sonrası malum.
GT 1030 + 8 GB RAM denemeli miyim dostlar? 750 GB SSD halihazırda var bu arada, belirtmemişim.
Çok mantıksız mı olur?
GT 1030 karşılaştırmada R7 240'dan bayağı iyi.
Bana kalırsa darboğaz yapıyor video programlarında. Previewlar biraz kötü ve yavaş.
Problemim darboğaz olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çin'den geliyor hocam bu. RX 560 bile 1100'e buldum en ucuz sıfır.

İşte korktuğum senaryolardan biri. 😅
Normalde çok takılmam buna fakat kurguyla uğraşırken CTRL + s unutabiliyor insan. Sonrası malum.
GT 1030 + 8 GB RAM denemeli miyim dostlar? 750 GB SSD halihazırda var bu arada, belirtmemişim.
Çok mantıksız mı olur?
GT 1030 karşılaştırmada R7 240'dan bayağı iyi.
Bana kalırsa darboğaz yapıyor video programlarında. Preview'lar biraz kötü ve yavaş.
Problemim darboğaz olabilir.

Yapma Sapphire RX 560 Pulse 11267-18-20G 128 Bit GDDR4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Koy biraz daha bunu al bak GT 1030 tarih öncesi bir kart.

1030 almak hiç işe yaramaz. 8 GB RAM alır ya da almazsınız fark etmez ileride yükseltirsiniz. CUDA çekirdeği sayısıyla işinizi daha performanslı yapan quadro kartlarını tercih edin derim oyun oynamayacaksanız.
AMD kartlarında Nviada gibi render için özellikler yok.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. P400'e pek sıcak bakmıyorum, Quadroya daha doğrusu pek sıcak bakmıyorum. 560 yeterli gelir mi sizce? 1030 yerine 1050 ti mesela daha mı mantıklı olur onun da kıyaslamaları iyi epey.

Videoyu hatırlamıyorum bayağı oldu herhalde bu arkadaş yurtdışından alıyor olabilir yerli ikinci elde bulunabilir. Bu tarz cihazlarda mining yapılmamıştır zaten

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepinize tekrar çok teşekkür ederim. GTX 750 Ti yeterli gelir sanırım onda karar kıldım. Buradaki 4 GB modeli alacağım, marka hakkında fikrim yok deneyimi olan yazarsa sevinirim. Üstünde bulunan 8 GB Ramin aynısından bir tane daha taktıracağım üstüne. PSU'nun yeterli olacağını tahmin ediyorum R7 240 da kağıt üzerinde minimum aynı gücü istiyor çünkü.

Geri
Yukarı