R5 1600 sistem siyah ekran veriyor ve açılmıyor

DenizKaya2809

Hectopat
Daha fazla  
1 aydır ara sıra PC siyah ekran hatası vermeye başladı ama kapatıp açınca düzeliyordu en son Forza Horizon 5 oynarken aniden dondu ve tekrar no Signal verdi sonra tekrar kapatıp açmak istedigimde PC çalıştı ama görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım ve açıldı sonra uzun süre bir sıkıntı olmadı ve durduk yere tekrar gitti bu işlemi birkaç kere tekrarladım ama sonuç aynı görüntü geliyor ama sonradan gidiyor. Ne yapmam gerekiyor bir çözüm bulamazsak garantiye göndermeyi düşünüyorum. Garantim 6 şubata kadar devam ediyor.

Özellikler.
ASUS Prime A320M F
XPG Gammix D30 DDR4 3000MHz.
AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Dual RX580 4 GB OC.
Gamepower 500W PSU.

Gamepower 500W PSU.

Hmm, ilginçmiş.

PSU kaynaklı olabilecek bir şey, zaten kalitesiz; sistem yük altında iken böyle bir durum olması bana sorunun PSU kaynaklı olduğunu söylüyor.

Şu sisteme o PSU gitmez ki dostum, onun dışında elinde başka PSU yoksa veya yakın çevrende iyi bir PSU kullanan arkadaşından rica edip takıp dene derim.

Maalesef elimde başka PSU yok. Sistemi uzun süredir kullanıyorum böyle bir şey olmamıştı. Şu an yük altında olmasa bile durduk yere gidiyor son AMD sürücüsüyle alakası olabilir mi?

Boştayken de aynı sorun oluyor.

Yine PSU o zaman, her türlü aynı yere çıkıyor.

Gamepower PSU kullanmayın, kullandırtmayın. Yeni bir PSU ile denedikten sonra eğer sorun devam ederse başka yerde arayacağız sorunu, belki anakart olabilir eğer PSU olmazsa.

Maalesef elimde başka PSU yok. Sistemi uzun süredir kullanıyorum böyle bir şey olmamıştı. Şu an yük altında olmasa bile durduk yere gidiyor son AMD sürücüsüyle alakası olabilir mi?
Dostum durduk yere olmuyor ki dediğine göre yük altında kalınca kapatıyor sistemin gayet yeterli tek sorun şuan PSU gibi.

Dostum durduk yere olmuyor ki dediğine göre yük altında kalınca kapatıyor sistemin gayet yeterli tek sorun şu an PSU gibi.

Bugün video izlerken gitti mesela. Sorun PSU olsa bile garantiye gönderirsem çözebilirler mi?
Yine PSU o zaman, her türlü aynı yere çıkıyor.

Gamepower PSU kullanmayın, kullandırtmayın. Yeni bir PSU ile denedikten sonra eğer sorun devam ederse başka yerde arayacağız sorunu, belki anakart olabilir eğer PSU olmazsa.

Şu anda başka PSU ile deneme şansım yok.

Son düzenleme:
Evet gönderin ama sıkıntılı marka olduğu için fark etmez diye düşünüyorum size yine bir gönderin derim onlar da denesin orada.

Hazır sistem olarak 2020 şubatta İncehesap'tan almıştım sistemi toplu olarak göndermeyi düşünüyorum ama ekran kartını göndermeli miyim emin değilim. Müşteri hizmetlerine yazdım bir kağıda sorunumu ve talebimi yazmam ve kargonun içine koymam gerekiyor ne yazmalıyım sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı