R5 1600 sistem siyah ekran veriyor ve açılmıyor

DenizKaya2809

Hectopat
Daha fazla  
1 aydır ara sıra PC siyah ekran hatası vermeye başladı ama kapatıp açınca düzeliyordu en son Forza Horizon 5 oynarken aniden dondu ve tekrar no Signal verdi sonra tekrar kapatıp açmak istedigimde PC çalıştı ama görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım ve açıldı sonra uzun süre bir sıkıntı olmadı ve durduk yere tekrar gitti bu işlemi birkaç kere tekrarladım ama sonuç aynı görüntü geliyor ama sonradan gidiyor. Ne yapmam gerekiyor bir çözüm bulamazsak garantiye göndermeyi düşünüyorum. Garantim 6 şubata kadar devam ediyor.

Özellikler.
ASUS Prime A320M F
XPG Gammix D30 DDR4 3000MHz.
AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Dual RX580 4 GB OC.
Gamepower 500W PSU.

Hazır sistem olarak 2020 şubatta İncehesap'tan almıştım sistemi toplu olarak göndermeyi düşünüyorum ama ekran kartını göndermeli miyim emin değilim. Müşteri hizmetlerine yazdım bir kağıda sorunumu ve talebimi yazmam ve kargonun içine koymam gerekiyor ne yazmalıyım sizce?
Anladım o zaman daha iyi hocam, tüm sistemi gönderin her parçayı, yazı olarak örnek verebilirim; Merhaba İncehesap iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim sorunumu size kısaca anlatmak istiyorum, sorunum şöyle ki sistemimde anlık anlık sinyal vermeme problemleri ve bilgisayarı tekrar başlattığımda ekranın gelmemesi gibi problemler yaşamaktayım BIOS pilinde deneme yaptım takıp çıkardım bir süre sıkıntı yaşamadım ancak yeniden aynı problemler yaşanmaya başladı görüntü gelip tekrar gitmesi gibi, sizin de sistemi test edip problemi bulmanızı rica ediyorum, iyi çalışmalar.

Anladım o zaman daha iyi hocam, tüm sistemi gönderin her parçayı, yazı olarak örnek verebilirim; merhaba İncehesap iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim sorunumu size kısaca anlatmak istiyorum, sorunum şöyle ki sistemimde anlık anlık sinyal vermeme problemleri ve bilgisayarı tekrar başlattığımda ekranın gelmemesi gibi problemler yaşamaktayım BIOS pilinde deneme yaptım takıp çıkardım bir süre sıkıntı yaşamadım ancak yeniden aynı problemler yaşanmaya başladı görüntü gelip tekrar gitmesi gibi, sizin de sistemi test edip problemi bulmanızı rica ediyorum, iyi çalışmalar.

O zaman ekran kartını da göndermem gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı