R5 1600 sistemde LoL düşük performans

eseren123

Hectopat
Merhaba, ben yeni bir PC topladım.

• Ryzen 5 1600 işlemci,
  • Gigabyte A320M-H anakart,
  • Adata DDR4 3200 MHz (8+8) 16 GB RAM,
  • 650 Watt PSU, 120 GB Gigabyte SSD, Power Boost 4 fanlı kasa modeli
  • Geçici olarak elimde bulunan AMD Radeon HD 6570 ekran kartı

Bu sistemde LoL'de şu an çok kötü bir performans alıyorum. 49-50 FPS'lerde orta ayarda. Bu sistemde böyle bir FPS imakansız. Elimdeki eski kasa i3 birinci nesil, 8 GB DDR3 RAM ve aynı ekran kartı var ve onda bile bundan daha iyi FPS alıyordum.

Yeni topladığım PC'nin hemen hemen aynısını arkdaş da topladı hatta RAM'i 8 GB ve o 250 FPS civarı alıyor. Sizce sorun neden olabilir? Dünden beri denemediğim kalmadı, tekrar format attım ama değişen bir şey yok. İnternette dolaşırken vs hızını hissedebiliyorum, videoları tam ekrana alırken falan çok hızlı. Ama oyuna girince saçma bir şekilde düşük FPS alıyorum. Ekran kartı arızası olabilir mi? Eğer varsa kesin olarak nasıl anlayabiliriz?

Hocam League of Legends görüntü ayarlarında dikey senkronizasyon ayarı açık mı kapalı mı bi kontrol edin derim. İkinci olarak yine oradan fps'i kontrol edip sınırsız'a çekebilirsiniz. Olmadı League of Legends'i silip tekrar kurmanızı tavsiye ediyorum. Dediklerime bi bakın yine olmazsa bana dönersiniz.

Hocam League of Legends görüntü ayarlarında dikey senkronizasyon ayarı açık mı kapalı mı bi kontrol edin derim. İkinci olarak yine oradan fps'i kontrol edip sınırsız'a çekebilirsiniz. Olmadı League of Legends'i silip tekrar kurmanızı tavsiye ediyorum. Dediklerime bi bakın yine olmazsa bana dönersiniz.
Dikez senkronizasyon açıktı sanırım ama kapatınca da bir şey değişmiyor. Fps'i 120'ye, 240'a, sınırsıza aldım, hepsini denedim sonuç yine aynı. Tam ekran, pencere modu ve penceresiz olarakta denedim yine değişen bir şey olmadı. Zaten sistemi dün toplamıştım ve bugün tekrar format atıp LOL'ü tekrar indirip kurdum fakat FPS sorunu hala aynı şekilde devam etmekte.
Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Driverı güncelleyip deneyin.
Driver güncel durumda zaten. Windows 10 kendi güncellemişti driver'ı ama belki sorun bundadır diyerek driver'ı kaldırıp, ekran kartının sitesinden inidirip güncellememe rağmen değişen bir şey olmadı.

DDU ile driverı kaldırıp tekrar güncellemeyi dener misiniz? Eski sürüm bir driver yüklemeyi de deneyebilirsin.
Eski sürüm driver'ı nereden bulabilirim ? Sitesinde sadece 1 tane güncel olan mevcut. Zahmet olmazsa sen de bakabilir misin ? AMD Radeon HD 6570. Mevut sürücü tarihi 4.11.2015 yazıyor aygıt yöneticisinden baktığımda.

Eski sürüm Driver'ı nereden bulabilirim? Sitesinde sadece 1 tane güncel olan mevcut. Zahmet olmazsa sen de bakabilir misin? AMD Radeon HD 6570. mevut sürücü tarihi 4.11.2015 yazıyor aygıt yöneticisinden baktığımda.

Hocam eski sürüm bulamadım.

Buradan güncelleyebilirsin. DDU ile kaldır ardından programdan güncellemeyi yapsın.

Tavsiye olması açısından bu konuyu da incelebilirsin.

Hocam eski sürüm bulamadım.

Buradan güncelleyebilirsin. DDU ile kaldır ardından programdan güncellemeyi yapsın.

Tavsiye olması açısından bu konuyu da incelebilirsin.
Sitesinde; Catalyst Yazılım Paketi ve Radeon Software Crimson Edition Beta mevcut. Ben Catalyst Yazılım Paketini yüklemiştim. Diğerinde Beta yazdığı için yüklememiştim. Söylediğin gibi mevcut olanı kaldırıp bu Beta yazan sürümü deneyeceğim.
Sitesinde; Catalyst Yazılım Paketi ve Radeon Software Crimson Edition Beta mevcut. Ben Catalyst Yazılım Paketini yüklemiştim. Diğerinde Beta yazdığı için yüklememiştim. Söylediğin gibi mevcut olanı kaldırıp bu Beta yazan sürümü deneyeceğim.
DDU ile kaldırıp Radeon Software Crimson Edition Beta sürümünü yükledim ama değişen bir şey olmadı. Yine 50-60 FPS alıyorum şaka gibi.

Son düzenleme:
Dikez senkronizasyon açıktı sanırım ama kapatınca da bir şey değişmiyor. Fps'i 120'ye, 240'a, sınırsıza aldım, hepsini denedim sonuç yine aynı. Tam ekran, pencere modu ve penceresiz olarakta denedim yine değişen bir şey olmadı. Zaten sistemi dün toplamıştım ve bugün tekrar format atıp LOL'ü tekrar indirip kurdum fakat FPS sorunu hala aynı şekilde devam etmekte.

Driver güncel durumda zaten. Windows 10 kendi güncellemişti driver'ı ama belki sorun bundadır diyerek driver'ı kaldırıp, ekran kartının sitesinden inidirip güncellememe rağmen değişen bir şey olmadı.
Hocam League of Legends'ı bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra appdata ve localappdata klasörlerinde Riot Games ve League of Legends ile alakalı ne var ne yok hepsini silin. Ve League of Legends'i tamamen baştan indirip kurun. Disklerinizi ayırıp League of Legends'i Windows'un olmadığı diske kurmayı deneyin. Bunlarda olmazsa tekrar bana geri dönüş yapın.

Hocam League of Legends'ı bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra appdata ve localappdata klasörlerinde Riot Games ve League of Legends ile alakalı ne var ne yok hepsini silin. Ve League of Legends'i tamamen baştan indirip kurun. Disklerinizi ayırıp League of Legends'i Windows'un olmadığı diske kurmayı deneyin. Bunlarda olmazsa tekrar bana geri dönüş yapın.
Formattan sonra tekrar indirip kurmuştum bugün zaten. Diskleri ayırma gibi bir şansım yok maalesef. 120 GB SSD kullanıyorum. Hemen hemen aynı sistemi toplayan arkadaşımda da 120lik SSD mevcut ve onda gayet iyi FPS. Hatta onun ram 8gb.

Yeni konular

Geri
Yukarı