R5 1600 sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

UMUt4242

Femtopat
Daha fazla  
Hocam Valorant'ta oyun oynarken bir anda oyun kapanıyor. Hata vermiyıor ama daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
Diğer oyunlarda da başladı. Sürücüler güncel. Windows güncellemeleri de tam.

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 1600.
RX 580 8 GB.
8 GB RAM.
1 TB SSD.

Hocam Valorant'ta oyun oynarken bir anda oyun kapanıyor. Hata vermiyıor ama daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 1600.
RX 580 8 GB.
8 GB RAM.
1 TB SSD.

İşlemci biraz eski belki termal macun kuruduğu için sıcaklık yükseldiğinden atıyor olabilir. Aklıma başta PSU'da sorun olabilir diye geldi ama önceden sorun yokken bir anda olması bence sıcaklık değerlerine bir göz atın.

Ona nerden bakcaz hocam

Anakart ne Gigabyte ise Secure Boot sorunu vardır bende de oldu Secure Boot açaman lazım.
nasıl açıcam

İşlemci biraz eski belki termal macun kuruduğu için sıcaklık yükseldiğinden atıyor olabilir. Aklıma başta PSU'da sorun olabilir diye geldi ama önceden sorun yokken bir anda olması bence sıcaklık değerlerine bir göz atın.
nerden bakıcaz bu konularda pek bilgim yok

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 1600.
RX 580 8 GB.
8 GB RAM.
1 TB SSD.
benim sistem AMD Ryzen 5 1600x + RX 570 4 GB aynı hatayı alıyorum valorant ea fc 24 de bir çok oyunda atıyor ve tarayıcı bile çöküyor mavi ekran veriyor. bir sorun var belli ki, çözümü asla bulamadım.

Geri
Yukarı