R5 1600 sistemde performans kaybı

565570

Centipat
Merhaba bilgisayarım özellikle son zamanlarda çok büyük bir performans kaybı yaşıyor. RTX 2060, R5 1600 ve Corsair'ın 2x8 GB'lık RAM'leri var. 512 GB'lık okuma yazması yeterli bir SSD de var. Anlayacağınız sistemim iyi. Fakat dediğim gibi performans çok düşük. CS:GO düşük ayarlarda 120-180 arası FPS veriyor. Daha altını gördüğü bile oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Eskiden böyle bir sorun yoktu, son birkaç aydır böyle oluyor. Format iş görür mü? Görürse de Windows ayarlarından mı yoksa USB ile mi formatlamam lazım? Biraz karışık oldu fakat ilgilenip cevap verirseniz sevinirim.

Bu arada ekleyeyim bilgisayarı alalı yaklaşık 2 yıl oldu.

Son düzenleme:
O işlemci artık ölmeye doğru gidiyor 120 altı görmemesi lazım görürse atmanızı öneririm temiz kurulum öneririm. Ben oynadığımda Low ayarlar 250 arası gidiyordu Valorant içinde 170 civarı arada 130 görüyordu.

Az da olsa darboğazda oluyordur sisteminde.

R5 1600 AF ise undervolt yapmanı öneririm. Ayrıca R5 1600 AF bırak R5 3600 bile bence şu an ölüyor. En kısa zamanda en az R5 5500 güncellemeni öneririm.

O işlemci artık ölmeye doğru gidiyor 120 altı görmemesi lazım görürse atmanızı öneririm temiz kurulum öneririm. Ben oynadığımda Low ayarlar 250 arası gidiyordu Valorant içinde 170 civarı arada 130 görüyordu.

Az da olsa darboğazda oluyordur sisteminde.

İşlemci eskise de bir anda bu kadar düşüş normal mi? Bu arada bilgisayarı sıfırladım oyuna tekrar girdim ama değişen pek bir şey yok. 2 yıl oldu henüz alalı. Aldığım fiyatın yarısını vermişim gibi hissettiriyor sistem.

İşlemci eskise de bir anda bu kadar düşüş normal mi? Bu arada bilgisayarı sıfırladım oyuna tekrar girdim ama değişen pek bir şey yok. 2 yıl oldu henüz alalı. Aldığım fiyatın yarısını vermişim gibi hissettiriyor sistem.

Temiz kurulum ile yaptıysanız düşüş normal artık kötü bir işlemci.

Geri
Yukarı