R5 1600 sisteme RAM ve ekran kartı önerisi

Allah'ın kulu

Decapat
Merhaba arkadaşlar bu konu başlığına benzer birçok konu açılmış ama benim soruma verilen cevap göremedim.
İşlemci anakart RAM 3 lüsü alacağım ilerleyen vakitlerde ekran kartını da sisteme dahil edeceğim.
Toplam bütçem 2000-2500 TL.

Anakart olarak aklımda 2 soru var İtopya'daki anakart 4400 MHz RAM destekliyor haliyle geleceğe yönelik olacağını düşünüyorum fikriniz nedir?

.

İşlemci de 3.2 ile 3.6 GHz farklı modeller var.

.

RAM için bütçeyi aşabilirim almışken 4400 MHz alayım diyorum ama kararsızım, RAM önerir misiniz?
Ekran kartı olarak GTX 1070 ya da GTX 1660S modelini düşünüyorum.
Arkadaşlar düşüncelerinize ihtiyacım var benim eksik gördüğüm ya da yanlış sectigim herhangi parça var mı? OC yapmayı düşünmüyorum ve PSU 500 80+ Xigmatek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi işlemciler aynı aralarında fark yok. İkincisi 4400'luk RAM oldukca gereksiz gelir sisteme ki 1.500 lira bandinda belki bulursun. Bu nedenle 3200 ya da 3000 hızında RAM alman yetecektir fazlasiyla sonrasi biraz fanteziye kacar o sisteme. İkincisi o fiyata anakart alacaksan eger ASRock Pro 4 tavsiye ederim. Son olarak ekran kartina geleceksek 1660 s o segmentte F/P oranı en yüksek ürün ben olsam 1660S tercihinde bulunurdum.

Açıkçası anakartı ryzen 3950x için alıyorum şimdi fiyatı 700 dolar ama ben sistemi upgrade edene 4-5 sene rahat geçer o yüzden anakartı ömürlük almayı düşünüyorum .
ASRock Pro 4 ün 4400mhz desteği bulunmamakta bunu göz ardı edebilir miyim

Yeni konular

Geri
Yukarı