R5 1600 ve 1050 Ti Sistem Toplama

Bütçe
3000-3500
Bütçe toplam 3500 3600 civarı daha yukarısına çıkmam mümkün değil. Çok ekstrem bir durum olursa 200 300 civarı daha çıkabilirim. Örneğin çok daha iyi bir ekran kartı, anakart veya işlemci bulursam indirime giren ancak o şekilde olur.
1650 Super ekran kartı Rx590 performansına yaklasan bir ekran karti sadece VRAM biraz az kaliyor, fakat fps testlerine bakarsak en fazla 2 3 fps fark var. 1250₺ civarina bu ekran karti alinmali, Rx570 le aralarinda uçurum var.

1650 Super ekran kartı Rx590 performansına yaklasan bir ekran karti sadece VRAM biraz az kaliyor, fakat fps testlerine bakarsak en fazla 2 3 fps fark var. 1250₺ civarina bu ekran karti alinmali, Rx570 le aralarinda uçurum var.
Ekran kartımı 1650 super ile ssd yi a400 240 gb ile değiştiriyorum o zaman hocam teşekkürler. Diğer bileşenler hakkındaki düşüncen nedir?
MB, CPU, RAM, PSU dışındakiler alınmaz. @Caner Uncu

Hocam bunları neye dayanarak söyledin açıklar mısın rica etsem.

Ekran kartımı 1650 super ile ssd yi a400 240 gb ile değiştiriyorum o zaman hocam teşekkürler. Diğer bileşenler hakkındaki düşüncen nedir?

Dostum, bu devirde 1050Ti ölü bir kart ayrıca 1100₺'ye RX570 alınmaz. Tavsiyem 1250₺'ye çık ve 1650 Süper ekran kartı al.
Zotac, Galax veya Inno3d markalarından 3ünü de alabilirsin, hiçbir problem olmaz. 1650S şu an en iyi F/P kart düşük bütçeler için.

En önemli şey bütçe onu belirtmemişsin. Kasa olarak önü izgraları mesh bir kasa al, pek bütçen yoksa
öneririm. Fakat bütçe varsa
bu ikisinden biri en iyi seçenek olacaktır.

SSD kronik sorunlu, onu ya Kingston A400 SSD ile değiştir ya da Sandisk SSD Plus ile.
O güç kaynağı yerine Gigabyte P650B öneririm. Belirttiğin güç kaynağından kat be kat kaliteli ve daha fazla korumaya sahip.

• İşlemci iyi, fakat revizyonlu 12nm, AF ibareli olmasına dikkat et.
  • Anakart gayet ideal, iyi.
  • PSU Gigabyte P650B 650W 80+Bronze almanı tavsiye ederim.Belirttiğin güç kaynağından kat be kat kaliteli ve daha fazla korumaya sahip.
  • RAM gayet güzel, ben kendim kullanıyorum aşırı memnunum. İleride aynısından bir tane daha alırsın.
  • Kasa için 3 tane seçenek sundum. Hepsinin önü ızgaralı, rahat ve iyi hava akışı sağlarlar. Bütçe yetmiyor diyorsan en ucuz olan Powerboost-vk-e03c'u al, fakat MSI'ı öneririm.
  • Ekran kartı ve SSD'yi değiştirdiğini belirtmiştin zaten.

Gtx 1650 Super ve AMD Ryzen 1600 AF olup daha kaliteli parçalar kullanılmış bir sistem yaptım çok az bütçeyi aşıyor ama değer:

Gtx 1650 Super ve AMD Ryzen 1600 AF olup daha kaliteli parçalar kullanılmış bir sistem yaptım çok az bütçeyi aşıyor ama değer:

@Glenmorangie Benim de önerdiğim sistem tam olarak bu şekilde işte.

Hocam ekran kartı olarak 1650 Super tercih edilebilir. Rami de ilerde 16 GB yaparsanız tadından yenmez.

GTX 1650 Super ve AMD Ryzen 1600 AF olup daha kaliteli parçalar kullanılmış bir sistem yaptım çok az bütçeyi aşıyor ama değer:

INNO3D üretisinin NVIDIA olduğu yazıyor. Yine aynı üretici tarafından üretilen fakat yan ürünü gibi bir şey söz konusu olabilir mi? Bilmediğim için soruyorum.
Bir de RAM konusunda benim listemde bulunan Corsair Vengeance ile Adata marka arasında bir fark var mıdır 50 TL kadar bir fiyat farkı var çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı