R5 1600 ve 1650 Super darboğaz sorunu

dogukanavci0

Hectopat
Aşağıda özellikleri yazılı sistemi kullanmaktayım. GTA 5'de darboğaz problemi yaşıyorum. İzlediğim testlerde ve forum araştırmalarımda işlemcimin ekran kartını yeteri kadar besleyeceği söyleniyor. 900P Ultra ayarlarda aldığım Benchmark görüntülerini paylaşıyorum. Yaşadığım problemin sebebi ne olabilir? Donanımlarımda bir problem olabilir mi?
  • AMD Ryzen 5 1600 AF
  • Gigabyte B450M S2H
  • Gigabyte 1650 Super
  • G.Skill 1x8 8 GB RAM
  • Kingston 240 GB SSD
iKd7oZ.png

ncMjvg.png

w1d6ot.png

XG3F9u.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda GPU kullanımı sizinki gibi. yani darboğaz yok gta5 ram yiyor diye biliyorum
Evet hocam dediğim gibi darboğaz yok bakın bir video daha izledim gtx 1060lı bir sistem var ve r5 1600 var ondada gpu kullanımı 99 100 olmuyor

Grafikler zorlamıyorsa GPU kullanım yüzdesi yükselmez.
Ancak oyunda fps drop alıyorum. 60 ın altına düştüğü bile oluyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda GPU kullanımı sizinki gibi. yani darboğaz yok gta5 ram yiyor diye biliyorum
Evet hocam dediğim gibi darboğaz yok bakın bir video daha izledim gtx 1060lı bir sistem var ve r5 1600 var ondada gpu kullanımı 99 100 olmuyor
ben de bu testi izleyince içime kurt düşmüştü. Şimdi BF 1 indiriyorum bakalım onda nasıl sonuç verecek. Yani problem RAM ise eğer hemen bir tane daha alacağım.

Ancak oyunda fps drop alıyorum. 60 ın altına düştüğü bile oluyor

ben de bu testi izleyince içime kurt düşmüştü. Şimdi BF 1 indiriyorum bakalım onda nasıl sonuç verecek. Yani problem RAM ise eğer hemen bir tane daha alacağım.
Oyunu 1920*1080 çözünürlüğünde ve ultra ayarlarda açarsan %100 kullanım görürsün.

Hocam ancak ben led tvlerden birinde 1080P denedim orda da 99 ları görmedi aynı şekliyle seyretti
Hocam sanırım anlamadınız bakın darboğaz yok sisteminizde gta5 bütün sistemlerde hemen hemen böyle anlatabildimmi acaba

Geri
Yukarı