R5 1600 ve GTX 1080 sistem mavi ekran hatası

Bakiatckn

Hectopat
Daha fazla  
Biosdan XMP ve sanallaştırma yı açtım windows çöktü format attım ve olaylar başladı.
İlk olarak formattan sonra arama çubuğu çalışmadı aynı gün kendi sitesinden orjinal iso indirdim ve PC ye yazdım.
Sonra mavi ekran hatası almaya başladım.
Yaptığım işlemler
1: İşlemciyi söktum ve bütün fanları temizledim. İşlemci bacakları ve anakart yuvasında termal macun vardı ince bir işçlikle temizledim yuvada çok az leke kaldı. 2 bacakta.
2: Kapsamlı virüs taraması yaptım kulandığım çoğu cr*ck leri sildi.
3: Ekran kartını yük altında 2 saat test ettim en fazla 74 derece gördüm ve başka pc de sorunsuz çalıştı.
4: RAM leri test programı ile test ettim 0 hata aldım başka pcde yük altında 2 saat çalıştı sıkıntı çıkmadı.
5:HDD VE SSD lerde bad söktör bulamadım ve HDD ler %99 SSD %100 sağlık durumunda başka PC de bunlarıda denedim hiçbir sıkıntı yok.
6: CPU yu stres testinde 2 saate 79 derece gördüm.
Yaptığım bütün testlerde muadilleriye nerdeyse 1:1 sonuc aldım.
Mavi ekran hatasıni bazen masa üstünde 10 saat vermezken bazen başlangıçta bile hata verdiğı oluyor.Oyunlarda devamlı mavi ekran,hatasız oyunu kapama gibi sorunları oluyor.
Ayrıca anakart ile ilğili her hangi bir uygulama açmaya çalıştığım zaman direk mavi ekran veriyor bu tesadüfte olabilir.
Ben suç anakart ta diye tahmin ediyorum yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

Sistem
WİN 10 64 BİT
Gigabyte ab350m gaming 3 REV 1.x
Gskil risjwan 3200 mhz cla 16 RAM
SSD 850 EVO
MSI Armor 1080 GPU
RYZEN 1600 CPU

Son düzenleme:
Çöküyorsa güncel dosyaları vereceksiniz. Çökmüyorsa hangi uygulam ise kaldırıp günceli yükleyin. Gereksiz şeyleri kaldırın.

Bilgisayarda neredeyse sıfır şu anda daha dün 2 gün önce format attım yani gereksiz bir uygulama yok.
Ayrıca şu anda bellekler 2133 MHz'de çalışıyor XMP kapalı sanallaştırma kapalı. Bunları ne zaman açabilirim tekrar mavi ekran hatası vermesini beklemem gerekiyor mu?

Disk kaynaklı sorunun olabilir o zaman veya RAM kaynaklı. Dediğin olaylar donanıma işaret ediyor BIOS güncelse.

Muhtemelen donanım arızası ama sorunun hangi parçadan olduğunu bulamadım. Şu anda önerdiğiniz çözümleri yaptıktan sonra mavi ekran sorunu çözüldü sanırım lakin XMP kapalı açınca mavi ekran verirse sorunun RAM ya da anakart arızası olduğunu anlarız.

Biosdan XMP ve sanallaştırma yı açtım windows çöktü format attım ve olaylar başladı.
İlk olarak formattan sonra arama çubuğu çalışmadı aynı gün kendi sitesinden orjinal iso indirdim ve PC ye yazdım.
Sonra mavi ekran hatası almaya başladım.
Yaptığım işlemler
1: İşlemciyi söktum ve bütün fanları temizledim. İşlemci bacakları ve anakart yuvasında termal macun vardı ince bir işçlikle temizledim yuvada çok az leke kaldı. 2 bacakta.
2: Kapsamlı virüs taraması yaptım kulandığım çoğu cr*ck leri sildi.
3: Ekran kartını yük altında 2 saat test ettim en fazla 74 derece gördüm ve başka pc de sorunsuz çalıştı.
4: RAM leri test programı ile test ettim 0 hata aldım başka pcde yük altında 2 saat çalıştı sıkıntı çıkmadı.
5:HDD VE SSD lerde bad söktör bulamadım ve HDD ler %99 SSD %100 sağlık durumunda başka PC de bunlarıda denedim hiçbir sıkıntı yok.
6: CPU yu stres testinde 2 saate 79 derece gördüm.
Yaptığım bütün testlerde muadilleriye nerdeyse 1:1 sonuc aldım.
Mavi ekran hatasıni bazen masa üstünde 10 saat vermezken bazen başlangıçta bile hata verdiğı oluyor.Oyunlarda devamlı mavi ekran,hatasız oyunu kapama gibi sorunları oluyor.
Ayrıca anakart ile ilğili her hangi bir uygulama açmaya çalıştığım zaman direk mavi ekran veriyor bu tesadüfte olabilir.
Ben suç anakart ta diye tahmin ediyorum yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

Sistem
WİN 10 64 BİT
Gigabyte ab350m gaming 3 REV 1.x
Gskil risjwan 3200 mhz cla 16 RAM
SSD 850 EVO
MSI Armor 1080 GPU
RYZEN 1600 CPU
O ekran kartıyla o işlemci sizce de alakasız olmamış mı ?

Geri
Yukarı