R5 1600 ve RX 480 sistemde oyunlar donuyor

Ensar Berke

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni topladığım sistemde çok anormal bir sorun yaşıyorum oyun oynarken bir anda yollar bulanıklaşıyor veya yok oluyor 50-60 FPS arası oynarken oyun 5-10 saniye donup kalıyor GTA 5 ve Forza Horizon 5 aynı şekilde donuyor diğer oyunlar da öyle oyundaki sesler devam ediyor sağa sola bakabiliyorum ama arabalar donup kalıyor hatta arabalar geçiyor yanımdan ne değişik bir şey anlamadım benim gibi bu sorunu 3-5 arkadaş daha yaşamış ama hiçbir forumda çözülememiş bu sorunu daha kötü sistemlerde bile yaşamadım sıcaklık değerleri ekran kartı 66 işlemci 57 derece SSD'leri ve RAM'leri test ettim bir sorun çıkmadı.
Sistem: MSI RX 480 Gaming X 4 GB.
Ryzen 5 1600 14nm.
16 GB çift modül RAM 3200MHz.
MSI B350M Pro Gaming anakart.
Corsair 512 GB 500/512 SSD oyunlar.
SanDisk 120GB SSD Windows.
Corsair 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem normal gözüküyor bios güncel mi mi ? Windows güncel mi ?
Evet hepsini tek tek güncelledim ilk anakartın biosunu sonra ekran kartını ondan sonra windows 11 den 10 a geçtim format attım tüm driverlar güncel yine düzelmedi acaba ekrandan mı 144 hz crg5 samsung 24 monitör var

Evet hepsini tek tek güncelledim ilk anakartın biosunu sonra ekran kartını ondan sonra windows 11 den 10 a geçtim format attım tüm driverlar güncel yine düzelmedi acaba ekrandan mı 144 hz crg5 samsung 24 monitör var
bu sorunu çözerse @Recep Baltaş çözer başka kimse çözemedi

bu sorunu çözerse @Recep Baltaş çözer başka kimse çözemedi
Hocam lütfen bir bakın ya @Recep Baltaş

Yeni konular

Geri
Yukarı