R5 1600 ve RX 580 için yükseltme önerisi

Kxfir

Hectopat
Arkadaşlar bu sistemi 2019 da almıştım. Fakat malum günümüz oyunları artık 1080p 60FPS bile görememeye başladı. En azından önümüzdeki 2 3 yıl götürecek 1080p 60FPS almamı sağlayacak parçalar önerirseniz sevinirim. Ya da direkt yeni sistem mi almalıyım bilmiyorum.

1687615268632.png

1687615259564.png

Şu anki durumda en mantıklısı bunlar. Başka sorun var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tamam hocam anladım ben sizi iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne önermiştiniz ekran kartı?

Evet haklıyım. Saçmalıyorsunuz yani. Adamın tam bütçesine uygun çok güçlü kart var iken RX6600 veya RX6650 gibi kart öneriyorsunuz. XT modelleri de değil. Zaten şu anki oyunlarda 65-70FPS veriyor bu kartlar 1-3 sene içerisinde sizce ultrada 60FPS verebilecek mi? Siz şu an alacak olsanız 9K'ya RX 6700 XT'mi alırsınız (bütçeniz yetiyor) yoksa 7K verip RX6600 falan mı? Arada devasa fark var bunu göremiyorsunuz yanlış öneri yapıyorsunuz. Sonra suçlu biz oluyoruz. Fazla bilginiz yok ise lütfen kalabalık yapmayın.

Tamam hocam anladım ben sizi iyi günler.

Alınmayacak bir işlemci öneriyorsun da ondan dolayı. R5 1600'den R5 4500'e geçiş aşırı saçma. O fiyatta R5 5500 var. Ha bütçesi yeterse R5 5600 alır (zaten işlemcisini satacak bence yeter) her türlü daha mantıklı olur. Vasat şeyler öneriyorsunuz.

Evet haklıyım. Saçmalıyorsunuz yani. Adamın tam bütçesine uygun çok güçlü kart var iken RX6600 veya RX6650 gibi kart öneriyorsunuz. XT modelleri de değil. Zaten şu anki oyunlarda 65-70FPS veriyor bu kartlar 1-3 sene içerisinde sizce ultrada 60FPS verebilecek mi? Siz şu an alacak olsanız 9K'ya RX 6700 XT'mi alırsınız (bütçeniz yetiyor) yoksa 7K verip RX6600 falan mı? Arada devasa fark var bunu göremiyorsunuz yanlış öneri yapıyorsunuz. Sonra suçlu biz oluyoruz. Fazla bilginiz yok ise lütfen kalabalık yapmayın.

Alınmayacak bir işlemci öneriyorsun da ondan dolayı. R5 1600'den R5 4500'e geçiş aşırı saçma. O fiyatta R5 5500 olup önermeyecek kadar bilgin yok.

Ryzen 5 5500'ü de gömüyor videoda siz bilirsiniz. Aksine Ryzen 5 3600'ü övüyor. Ryzen 5 3600 ile (arkadaşımda R5 5500 var) neredeyse Valorant'ta aynı FPS'leri alıyoruz. CS:GO'da yeri geliyor fazla alıyorum. İşte sizin öneri mantığınız sadece kaba güç mantığı. Çekirdek önbellek vesaire hiç umrunuzda değil. Önerin en yenilerini zaten yeni diye en iyisidir kafasında ilerlemeye devam edin.

Alınmayacak bir işlemci öneriyorsun da ondan dolayı. R5 1600'den R5 4500'e geçiş aşırı saçma. O fiyatta R5 5500 olup önermeyecek kadar bilgin yok.

Bu arada Ryzen 5 5500 kullanan arkadaşım odada klima+ vantilatör+ kasa fanları kullanıyor ve bilgisayar yine alev alev yanıyor. Önerdiğiniz işlemcinin üzerinde akşam yemeği hazırlanır hala bilgisiz diyorsunuz millete.

Buyurun hocam bu da cilanız olsun sizin AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz) - AMD Ryzen 5 5500 Karşılaştırması - Epey

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5500'üde gömüyor videoda siz bilirsiniz. Aksina Ryzen5 3600'ü övüyor. Ryzen5 3600 ile (arkadaşımda R5 5500 var) neredeyse Valorant'da aynı fpsleri alıyoruz. CSGO'da yeri geliyor fazla alıyorum. İşte sizin öneri mantığınız sadece kaba güç mantığı. Çekirdek önbellek vesaire hiç umrunuzda değil. Önerin en yenilerini zaten yeni diye en iyisidir kafasında ilerlemeye devam edin.
1687620418248.png

Her şeyin FPS olmadığını anladığınız zaman bu konuları tartışabiliriz. Siz R5 4500 öneriyorsunuz ama R5 3600'den bahsediyorsunuz. Bakalım 5500 kullanan arkadaşınız ekran kartı yükseltmek istediğinde yeni işlemci alacak mı :)

Şu videoyu izleyerek anlayabilirsiniz;

Bu arada Ryzen5 5500 kullanan arkadaşım odada klima+ vantilatör+ kasa fanları kullanıyor ve bilgisayar yine alev alev yanıyor. Önerdiğiniz işlemcinin üzerinde akşam yemeği hazırlanır hala bilgisiz diyorsunuz millete.
Bir arkadaşım R5 5600 kullanıyordu stok ile ve 75 dereceyi görmedi. Odasında vantilatör bile yok. Arkadaşınızın da klima + vantilatör kullanması ironikmiş :D Diğer arkadaşım ise R5 5500'de aynı şekilde. Maalesef ısınıyor işlemciler ama alınmayacak kadar değil. Belli ki arkadaşınızın kasası pek iyi değil.

Evet bu konuda haklı olan benim söylediğim gibi. Benim üstüme yok demedim. Bende seni umursamıyorum ve maalesef değerli vaktimi seninle harcıyorum sanma. Arkadaşımız düzgün bir şey alsın diye harcadım 🤗

Hadi eyvallah.

Arkadaşlar öneriler için çok teşekkür ederim ama bu kadar gerginliğe gerek yok sonuçta hepinizin amacı destek olmak bunun için teşekkür ederim amacım 1080p 60 FPS dedim evet ama bütçem daha iyi bir şeyi almamı sağlayacaksa niye olmasın fakat bu kadar tartışmaya gerek yok.

Arkadaşlar öneriler için çok teşekkür ederim ama bu kadar gerginliğe gerek yok sonuçta hepinizin amacı destek olmak bunun için teşekkür ederim amacım 1080p 60 FPS dedim evet ama bütçem daha iyi bir şeyi almamı sağlayacaksa niye olmasın fakat bu kadar tartışmaya gerek yok.
Merhaba dostum ceza yediğim için yazamadım. Diğer arkadaşları dinleyip R5 4500 ve RX6600 alabilirsin. Veya beni dinleyip R5 5600 RX6700XT alabilirsin. Senin seçimin tamamen.

Geri
Yukarı