R5 1600 RX 580 sistem yükseltme önerisi

Hocam öyle demek pek doğru olmaz. Benim anakart da MSI, 5600 ve 5600x ayrı ayrı belirtilmiş. O bilgiler girilirken belki eksik girilmiştir ki o da çok düşük ihtimal. 5600 destekleyip listesinde 5500 olmayan anakartlar da vardı.
Hocam anakart A320M'de olsa Ryzen 7 5800X bile olsa destekliyor artık yeni gelen BİOS güncellemesiyle.

Anakartı yükseltmek zorun da değilsin bios uptade ile R5 5600 kullanabılıyorsun, tavsiyem de işlemci yükseltmen olur R5 5600 aldım 1660Tİ ile kullanıyorum işlemciden çok memnunum

Yukarıdakı yazılanların önerisini dikkate almakla beraber OCZ TR200 modelinin sağlık durumu nasıl? Aldığınızdan bu zamana kadar hızlı düşme veya performans sorunu yaşıyorsanız yeni SSD veyahut M.2 modeline yönelebilirsin. TR200 kronik sorunlu bir model olduğu için öneride bulunmak istedim.

Yani 3 yılı aşkın süredir sistem bende ve ilk zamanlara kıyasla SSD de yavaşlamaları farkedebiliyorum fakat çok büyük bir problem yaratmıyor.

Bu anakart ile
Bu işlemciyi alabilirsiniz Ryzen 5 5600'den de daha güçlüdür.

Anakartını değiştirmene gerek yok işlemcini yükseltirsen FPS oyunlarında sağlam bir yükseliş yaşayacaksın.
5600 veya 5600X alabilirsin.
Edit: Artık A320 kartlar bile 5000 serisini desteklemekte.

Evet şu anda Valorant ve LoL'de FPS'im bence düşük kalıyor. 5V5 Valorant oynarken round içerisinde 90'lara kadar düşüyor bazen. LoL'de aynı şekilde 70'e falan düşebiliyor. Söylediklerinize göre sanırım işlemciden dolayı böyle performans kaybı yaşıyorum.

Bu anakart ile.
Bu işlemciyi alabilirsiniz Ryzen 5 5600'den de daha güçlüdür.

Hocam neden adama boş yere masraf çıkartıyorsunuz sırf işlemci diye neden anakart değiştirsin yahu?
Adam alır 5600 üstüne ekran kartını satıp iyi bir kart alır bakar yoluna anakart masrafına ufak bir fark için girmeye deyermi sizde herkese soruyorum?

Hocam neden adama boş yere masraf çıkartıyorsunuz sırf işlemci diye neden anakart değiştirsin yahu?
Adam alır 5600 üstüne ekran kartını satıp iyi bir kart alır bakar yoluna anakart masrafına ufak bir fark için girmeye deyermi sizde herkese soruyorum?
Hocam sadece 120 liraya değer bence fazladan performans için Ryzen 5 5600 en ucuz 3700 TL bu ikisi toplam 3820 TL.

"Fakat A320 serisi giriş seviye anakart alacaksanız BIOS update gerekiyor. Eski nesil Ryzen işlemci takıp, anakartı son sürüme yükseltmeniz lazım. Bu arada AMD A320 anakarta BIOS desteği ile 5800X işlemcisi dahi takılabileceğini belirtmişti." PC Hocası kanalında söylemişti Taner hocam.

Geri
Yukarı