R5 1600 ve RX 580 PUBG Mobile oynarken kapanıyor

furkan5665

Decapat
Öncelikle merhaba. Yeni aldığım sistemde güncellemeleri falan yaptım. Driver falan kurdum. Daha internet kablosunu yapmadığım için emulator PUBG indirdim oynuyorum. Neyse maça başlıyorum birden PC ekranı gidiyor. Kasa çalışıyor fanlar falan. Ama ekran yok. Haliyle yeniden başlatıyorum. Hep olmuyor 2-3 kere oldu. Sizce sebebi nedir?
Sistem özellikleri;
-RX580 Dual 4 GB
-Ryzen 5 1600 12nm
-8 GB 3000 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Stabil olmayan OC ya da yanlış VBIOS yüklenmesi bu tip sorunlara yol açabilir.

Sürücülerinizin ve anakartınızın BIOS'unun güncel olduğuna emin olun.

Oyuna başlarken CTRL + Shift + O kombinasyonlarını kullanarak bir anormallik olup olmadığını gözlemleyin.

Herhangi bir bileşene OC ya da Game Boost yaptıysanız ya da modlu BIOS kurduysanız geri yükleyin.

BIOS ve Windows güncellemesi varsa yap.

Ekran kartının BIOS'una VBIOS denir. Sistemi sıfır olarak aldın değil mi? Prime95 ile 5 dakika Small FFTs testi ve OCCT programından test configuration bölümü altında 3D'yi seçip yine 5 dakika test eder misin?

Testlerde de sorun olmazsa BIOS'a girip anvanced bölümünden CPU Virtualization ayarını açıp tekrar PUBG'de dener misin?

Sistem sıfır mı alındı?

Ever
BIOS ve Windows güncellemesi varsa yap.

Ekran kartının BIOS'una VBIOS denir. Sistemi sıfır olarak aldın değil mi? Prime95 ile 5 dakika Small FFTs testi ve OCCT programından test configuration bölümü altında 3D'yi seçip yine 5 dakika test eder misin?

Testlerde de sorun olmazsa BIOS'a girip anvanced bölümünden CPU Virtualization ayarını açıp tekrar PUBG'de dener misin?

Sistem sıfır mı alındı?
Evet sıfır

@furkan5665 oraya 2 paragraftan fazla yazı yazdım ve aldığım tek cevap "evet" oldu. Ne dememi bekliyorsun? Acaba cidden sorunu çözmeye çalışıyor musun? Kaale almayacaksan söyle uzun uzun yazmayayım değil mi? Bana para falan vermiyorlar yardımcı olduğum, olmaya çalıştığım için.

Son düzenleme:
@furkan5665 oraya 2 paragraftan fazla yazı yazdım ve aldığım tek cevap "evet" oldu. Ne dememi bekliyorsun? Acaba cidden sorunu çözmeye çalışıyor musun? Kaale almayacaksan söyle uzun uzun yazmayayım değil mi? Bana para falan vermiyorlar yardımcı olduğum, olmaya çalıştığım için.
Merhaba özür dilerim. O anda müsait değildim. Ve bir kaç gündür Tel kullanmıyorum mesajı yeni gördüm. Gerçekten kusura bakma. Şuanlık bir sorun görünmüyor. Tekrardan kusura bakmayın. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı