R5 1600 ve RX 580 Sistem Toplama

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Herkese selamlar, yeni bir sistem toplamam sebebiyle ben de burada konu açmak istedim.

Bileşenler:
  • CPU: R5 1600
  • GPU: RX 580
  • Anakart: Gigabyte AB350M Gaming 3
  • RAM: Corsair 16 GB 3000 MHz
  • SSD: Adata SU800 256 GB
  • HDD: Toshiba P300 1 TB (2 ay sonra almayı düşünüyorum)
  • Kasa: Phanteks P400
  • PSU: FSP Hydro 600W +80
  • Monitör: CF390 @GCN sayesinde TN panelden soğuduğum için VA almaya karar verdim. :)

Evet, aklımdaki sistem böyle. Sizlerinde fikrini almak istedim. Ama ne yazık ki RX 580 piyasada çok fahiş fiyatlara satıldığı için almayacağım. GTX 1060 da almayı düşünmediğimden ya bekleyeceğim ya da yeni nesil kartlara yöneleceğim.

@Silinen üye @Barış Tolon @Nazım Paşa @105993 @Cihatinan @GCN @Silinen üye @Bayram Şenakar
@CJack60

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar, yeni bir sistem toplamam sebebiyle ben de burada konu açmak istedim.

Bileşenler:
  • CPU: R5 1600
  • GPU: RX 580
  • Anakart: Gigabyte AB350M Gaming 3
  • RAM: Corsair 16 GB 3000 MHz
  • SSD: Adata SU800 256 GB
  • HDD: Toshiba P300 1 TB (2 ay sonra almayı düşünüyorum)
  • Kasa: Phanteks P400
  • PSU: FSP Hydro 600W +80
  • Monitör: CF390 @GCN sayesinde TN panelden soğuduğum için VA almaya karar verdim. :)

Evet, aklımdaki sistem böyle. Sizlerinde fikrini almak istedim. Ama ne yazık ki RX 580 piyasada çok fahiş fiyatlara satıldığı için almayacağım. GTX 1060 da almayı düşünmediğimden ya bekleyeceğim ya da yeni nesil kartlara yöneleceğim.

@Silinen üye @Barış Tolon @Nazım Paşa @105993 @Cihatinan @GCN @Silinen üye @Bayram Şenakar
@CJack60
Sistemde bir sıkıntı görmüyorum. Eğer bekleyeceksen yeni nesil kartlara yönelebilirsin. Ne kadar bekleyebileceğini bilmiyorum. Bu yılın sonlarına doğru Nvidia'nın Volta mimarisine sahip kartlar çıkacak piyasaya 12NM üretim sürecine girdiği için %10-15'lik bir performans artışı olacak. Yada AMD'nin Vega kartlarına yönelebilirsin.

Sistem harika. (y)
SSD performansı hakkında bir konu açmanı istiyorum. Bir arkadaş daha almış, ama performansını paylaşmamıştı. :(
Hayırlı olsun bu arada.
Ben de merak ediyorum. :) Ayrıntılı bir inceleme yapacağım sizler için. :)

Gigabyte B350 Gaming 3 yaparsan efsane sistem. :D
Zaten o dediğin anakarttan. :p
Etiket bildirimleri gelmiyor... Sisteme diyecek bir şey yok. (y) Sadece Adata SU800'ün fiyatı nedir? Bazen 850 Evo'dan daha pahalı olabiliyor.
Aynen öyleymiş. 850 Evo ile değiştireceğim. Adata 30 TL daha pahalı. Garip.

Vega'nın çıkmasına az kaldı. Bence bekleyin. Onun dışında sistem gayet taş gibi. :)
Zaten 2000 TL RX 580'e vermek istemiyorum. O yüzden bekleyeceğim. :) Hayırlısı.

Zaten o dediğin anakarttan. :p

Aynen öyleymiş. 850 Evo ile değiştireceğim. Adata 30 TL daha pahalı. Garip.

Zaten 2000 TL RX 580'e vermek istemiyorum. O yüzden bekleyeceğim. :) Hayırlısı.

Hocam ama M versiyonu değil mi? Benim bahsettiğim 520TL küsür olan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı