R5 1600 ve RX 580 Sisteme Kaç Watt PSU Gerekir?

Doğru denmiş. O fiyata GTX 1080 alınabiliyor. Az daha zorlannırsa Ryzen 7 2700 bile koyarsınız. Ama RAM sizi frenleyecektir. En iyisi siz bütçe belirtin.

RX 580 8 GB bana çok pahalı gibi geldi. O fiyata GTX 1080 var :) Aynı şekilde işlemci de pahalı. Gerçi normal Vatan. Sistemi daha toplamadıysanız ekran kartını kesinlikle değiştirin bununla.
High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Güç Kaynağı (HPG-750BR-H12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri
G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog
O fiyata almadım yanlış hatırlamıyosam 1799tl ye geçtiğimiz hafta sonu indirimde iken aldım. Temsili olması amacı ile linki vatan bilgisayardan paylaştım.
Doğru denmiş. O fiyata GTX 1080 alınabiliyor. Az daha zorlannırsa Ryzen 7 2700 bile koyarsınız. Ama RAM sizi frenleyecektir. En iyisi siz bütçe belirtin.
Kasa + Psu 600 tl bütçe ayırdım.

İyi almışsınız. PSU olarak dediğim gayet yeterli olur. Attığım RAM daha ucuz almadıysanız ama sanırım aldınız.
Hayır RAM daha almadım ama attığınız RAM almayı düşündüğüm ilk RAM'di fakat daha sonra almamamı tavsiye ettiler forumdaki kişilerin tavsiyesi üzerine
almaya karar verdim.

Hayır RAM daha almadım ama attığınız RAM almayı düşündüğüm ilk RAM'di fakat daha sonra almamamı tavsiye ettiler forumdaki kişilerin tavsiyesi üzerine
almaya karar verdim.
Almamalarını tavsiye etme sebepleri nelerdir? Arada ki 160 TL fiyat farkına değecek bir şey var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı