R5 1600 yüksek sıcaklık

EndlessMisery

Centipat
Arkadaşlar merhaba bugün bilgisayar siparişim geldi fakat kesinlikle oyun oynayamıyorum işlemcim 56-57 derecelere çıkıyor kasa kapaklarını açtım tasarruf moduna aldım 50 dereceye düştü. İşlemci soğutması yok ve en az 700-800 TL soğutmalar, buna da verecek param yok, ağlamak üzereyim. 5000 bin TL para harcadım ve LOL'de takılmalar yaşıyor. İşlemci: AMD Ryzen 5 1600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım sıcaklıkların çok yüksek. 30 dereceye kadar inmesi gerekiyor. Oyunlarda işlemciye azar azar üflersen bir miktar düşürürsün.😂
İşlemci dediğin boşta 40-55 arası çalışır zaten, %100 yükte ise 85 90'a kadar yolu var pek sağlıklı olmasa da. Normal çalışma sıcaklıkları 60-80 arası olur. Güç yönettiminden nihai performansa al. Takılmaların çözülür. Tasarrufa aldığından kasıyor. Saçma sapan iş yapma Allah aşkına 50 dereceye sıcak diyeni ilk kez gördüm. Klima almıyorsunuz işlemci alıyorsunuz.

Arkadaşım sıcaklıkların çok yüksek. 30 dereceye kadar inmesi gerekiyor. Oyunlarda işlemciye azar azar üflersen bir miktar düşürürsün.😂
İşlemci dediğin boşta 40-55 arası çalışır zaten, %100 yükte ise 85 90'a kadar yolu var pek sağlıklı olmasa da. Normal çalışma sıcaklıkları 60-80 arası olur. Güç yönettiminden nihai performansa al. Takılmaların çözülür. Tasarrufa aldığından kasıyor. Saçma sapan iş yapma Allah aşkına 50 dereceye sıcak diyeni ilk kez gördüm. Klima almıyorsunuz işlemci alıyorsunuz.

Özür dilerim çok kızmışsınız internette araştırdığımda ortalama sıcaklık değerlerinin 30-40 arası olması gerektiği yazıyordu.

Normal. İyi bir hava soğutma 500 lira desek zaten işlemci fiyatına denk geliyor maalesef. Stok soğutucu ile normal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı