R5 1600X GTX 1050 Ti PUBG yüksek CPU kullanımı!

Serkovic

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba, dün değerlerim çok normaldi. İşlemci %30 - %38'lik performans ile ekran kartını %98 falan besleyebiliyordu. Bu gün girdim oyuna ve CPU kullanımının çok fazla olduğunu gördüm. CPU kullanımının %70'lere çıktığını gördüm FPS düşmesi ve düşüklüğü oluyor. Ve RAM kullanımı normal mi? Yardımcı olur musunuz?

Sistemim:
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1050 Ti.
Anakart: MSI X470 GAMING PRO.
İşlemci: Ryzen 5 1600X.
RAM: 16 GB 3200 MHz.

Screenshot_7.png

Screenshot_3.png

Screenshot_5.png

Screenshot_2.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    704,3 KB · Görüntüleme: 30
Bence işlemci kullanımı şu an gayet normal. %15 falan mı kullanılmasını bekliyorsunuz PUBG gibi bir oyunda? :) RAM kullanımı da çok çok normal attığınız resimlerden anlaşıldığı üzere grafikler ve doku detayları yüksekte gibi duruyor. Bence herhangi bir sıkıntı yok değerlerde.

Bence işlemci kullanımı şu an gayet normal. %15 falan mı kullanılmasını bekliyorsunuz PUBG gibi bir oyunda? :) RAM kullanımı da çok çok normal attığınız resimlerden anlaşıldığı üzere grafikler ve doku detayları yüksekte gibi duruyor. Bence herhangi bir sıkıntı yok değerlerde.

Dün baktığımda çok rahat %30 ve %38 arasında bi değerle besleyebiliyodu ekran kartını. Bu gün %60 - %78lere çıktığını gördüm. Ve bu Fps düşürüyordu. Bütün ayarlar düşükte sadece keskinlik açık ve görüş mesafesi yüksekte.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? Çözünürlük düştükçe işlemciye binen yük artar.

Monitörüm eski. 1440/900 de oynuyorum.
Bahsettiğim şey bu. Çok CPU harcıyor mesela dün böyle değildi. %30 - %38lerde çalışıyordu ve ekran kartını %98 besliyordu. Ayarlarımın hepsi düşük-çok düşükte. Sadece görüş mesafesi yüksek ve keskinleştirme açık.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Up...

Son düzenleme:
Dün baktığımda çok rahat %30 ve %38 arasında bi değerle besleyebiliyodu ekran kartını. Bu gün %60 - %78lere çıktığını gördüm. Ve bu Fps düşürüyordu. Bütün ayarlar düşükte sadece keskinlik açık ve görüş mesafesi yüksekte.

Monitörüm eski. 1440/900 de oynuyorum.
Bahsettiğim şey bu. Çok CPU harcıyor mesela dün böyle değildi. %30 - %38lerde çalışıyordu ve ekran kartını %98 besliyordu. Ayarlarımın hepsi düşük-çok düşükte. Sadece görüş mesafesi yüksek ve keskinleştirme açık.

Eki Görüntüle 493778

Eki Görüntüle 493777

Eki Görüntüle 493776
Up...

Monitörünüzün çözünürlüğü 1440/900 olsa bile siz oyun ayarlarından ve Nvidia ayarlarından çözünürlüğü 1080p yapın, monitörünüz 1440/900 çözünürlüğünde olduğu için o çözünürlükte görüntü kalitesi elde edersiniz ama darboğaz yaşamazsınız.

Monitörünüzün çözünürlüğü 1440/900 olsa bile siz oyun ayarlarından ve Nvidia ayarlarından çözünürlüğü 1080p yapın, monitörünüz 1440/900 çözünürlüğünde olduğu için o çözünürlükte görüntü kalitesi elde edersiniz ama darboğaz yaşamazsınız.

1080p yapınca “Out of Range 67.5kHz/60Hz” hatası veriyor...

Geri
Yukarı