Çözüldü R5 2600 çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar. Öncelikle belirtmeliyim ki; kasam oldukça eski hava akışının hiç olmadığını düşünüyorum, bu yüzden de bir nebze daha hava alması açısından kasanın yan kapağını açtım. Isıya gelecek olursam daha önce kontrol ediyordum fakat böylesine yüksek sıcaklık görmemiştim.-95 derece- daha önce ağır oyunlar da falan en fazla 75 derece görmüştüm. İşlemcim 95 derecede çalışırken ekran kartım 65 Derece'yi geçmedi. Bu söylemiş olduğum sıcaklıkları Battlefield 5 oyunun da aldım. Sizce sorun ne olabilir? Bir anda 20 derece gibi bir sıcaklık artışı neye bağlıdır?
Edit: Termal macunu yenilemeyi düşünüyorum 1 yıl oldu sistemi toplayalı.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 570.

Merhabalar dostlar. Öncelikle belirtmeliyim ki; kasam oldukça eski hava akışının hiç olmadığını düşünüyorum, bu yüzden de bir nebze daha hava alması açısından kasanın yan kapağını açtım. Isıya gelecek olursam daha önce kontrol ediyordum fakat böylesine yüksek sıcaklık görmemiştim.-95 derece- daha önce ağır oyunlar da falan en fazla 75 derece görmüştüm. İşlemcim 95 derecede çalışırken ekran kartım 65 Derece'yi geçmedi. Bu söylemiş olduğum sıcaklıkları Battlefield 5 oyunun da aldım. Sizce sorun ne olabilir? Bir anda 20 derece gibi bir sıcaklık artışı neye bağlıdır?
Edit: Termal macunu yenilemeyi düşünüyorum 1 yıl oldu sistemi toplayalı.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 570.
Diğer oyunlarda da sıcaksa termal macun yenilemeyi deneyin.

Battlefield 5 zaten işlemciye yüklenen bir oyun.
Diğer oyunlarda sıcaklıklar ne durumda? Kapak kapalı iken kaç derecelerde CPU?
Daha önce açtığım konu;

Şu durumda kasa almam pek mümkün olamadığından öncelikle termal macun yeniliyip deniyiceğim. Ardından fayda görmezsem kasayı değiştireceğim.
Peki hangi marka termal macun önerirsiniz.
Önerdiğiniz bileşene göre bütçe ayarlamam mümkün.

Geri
Yukarı