R5 2600 Değerler Normal mi?

Yer
Hatay
Daha fazla  
Arkadaşlar benzer konular var lakin ben ayrıca oyunla alakalı sorunum içinde danışacaktım sizlere. Bilgisayarı ilk aldığımda PUBG Mobile'da kasma adına bir şey yoktu ayrıca kayıt, yayın açabiliyordum. O derece rahattı bir zaman sonra anlık droplar başladı. Sistemimim de gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Sizce işlemci çok ısınıyor da bundan dolayımı drop oluyor? Termal macun değiştirmedim ne almamı önerirsiniz. Bu arada format attım sürücüleri kendi sitesinden yükledim.
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: RX 570 4 GB
RAM: 16 GB Çift Kanal 3000 MHz ve SSD Mevcut

Fotoğraflarda stres testi yaptığımda 82 dereceleri buluyor.

Dosya Ekleri

• unknown_2021.09.05-20.10.png
    unknown_2021.09.05-20.10.png
    186,9 KB · Görüntüleme: 67

Bu soğutucuyu sipariş edebiliyorsanız edin. İşlemciyi de 4.0 GHz'e OC yapın. Hem işlemci ve oyun performansınız artar, hem de tam yük altında bile olsa 71-72 derecelerde gezer işlemciniz.

-Fan stok mu?
-Bilgisayarda virüs olmadığından emin misin çünkü çok etkiliyor ve bence 82 derece çok fazla değil.
Evet hocam stok fan virüs olmadığına eminim. Peki droplanma oyunlamı alakalıdır ?
Tüm çekirdekler %100 çalışıyor, stok soğutucu kullanıyorsan 82 derece normal.
Ozaman termal macun değiştirmek gereksizmidir ? Etki etmiyecekse uğraşmak istemiyorum macunla.
Ve emülatör kullanırken işlemci sanallaştırma (vm) kullanmak FPS bayağı artırabilir.
Sanallaştırma açık hocam FPS güzel ama FPS drop oluyor yani önceden yağ gibiydi o yüzden işlemciden şüpheleniyorum tabi arada oyuna güncellemelerde geldi ondanda şüpheleniyorum.

Bu soğutucuyu sipariş edebiliyorsanız edin. İşlemciyi de 4.0 GHz'e OC yapın. Hem işlemci ve oyun performansınız artar, hem de tam yük altında bile olsa 71-72 derecelerde gezer işlemciniz.
Mantıklı hocam termal macun fiyatına lakin oyun için gereklimidir sizce yani normalde benim bu stok fanla oynamam gerek diye düşünüyorum rahat rahat sadece bir sorun varmıdır diye danışmak istedim.

Kardeşim ben termal macun öneriyorum genelde işe yarar kaliteli bir termal macun almanızı tavsiye ederim kalitesiz bir termal macun (yaşadım tecrübem var) dökülüyor çok kısa idare ediyor ve ısı iletimleri de farklı oluyor internetten de izleyerek doğru şekilde termal macunu uygulayın.
-Ayrıca donma bilgisayarda yaptığınız hangi işlemden sonra olmaya başladı.
-Donmasının sebebi PUBG Mobile'a gelen güncellemlerden de olabilir.
-Bilgisayarınızın güncellemleri tam mı? (Windows, ekran kartı, ses kartı...)
-Bunların hepsi birer etken.
-Sistem kaç yıllık.
-En son ne zaman format atıldı
-Hafıza yeterli mi?
Cevaplarınıza göre öneriler yapabilirim.
-Herhangi bir hatayla karşılaşmak istemeyiz.
(((Mesajlarınıza dönmeye çalışacağım.)))

Son düzenleme:
Kardeşim ben termal macun öneriyorum genelde işe yarar kaliteli bir termal macun almanızı tavsiye ederim kalitesiz bir termal macun (yaşadım tecrübem var) dökülüyor çok kısa idare ediyor ve ısı iletimleri de farklı oluyor internetten de izleyerek doğru şekilde termal macunu uygulayın.
-Ayrıca donma bilgisayarda yaptığınız hangi işlemden sonra olmaya başladı.
-Donmasının sebebi PUBG Mobile'a gelen güncellemlerden de olabilir.
-Bilgisayarınızın güncellemleri tam mı? (Windows, ekran kartı, ses kartı...)
-Bunların hepsi birer etken.
-Sistem kaç yıllık.
-En son ne zaman format atıldı
-Hafıza yeterli mi?
Cevaplarınıza göre öneriler yapabilirim.
-Herhangi bir hatayla karşılaşmak istemeyiz.
(((Mesajlarınıza dönmeye çalışacağım.)))

Bios' ta bir yanlışlık yapmış olabilirim ayarları sıfırladım hafif bir düzelme var gibi hocam. Olmadı termal macun yenileyeceğim herşey güncel.

Arkadaşlar sorun çözüldü başkalarının işine yarayabilir belki. Termal macun yeniledim Artics MX-4 aldım kutulu olandan. Hatta değiştirmeden önce Prime95 testi yaptımn 92 derecelere çıkmıştı. Şu an Prima95 testinde yaklaşık 20 dakikada 65-70 arasını geçmedi. Ryzen 5 2600 kulananlar dikkat etsin benim yapışmıştı. Fön makinasıyla ısıtın fazla değil azıcık kastırın çıkıyor. Tellere dikkat eğrittim 2 taneyi düzeltene kadar cerrah gibi işlem uyguladım.

Geri
Yukarı