R5 2600 GTX 1080 sistem yükte kapanıyor

ZMR35

Decapat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Merhaba sayın sosyal üyeleri, bilgisayarımın güç kaynağının yetmediğini düşünüyorum. Geçen gün çok iyi bir markanın akım korumalı prizini aldım, bilgisayarımda hangi oyunda olursam olayım hiçbir şey olmadan oyun donup kapanıyordu ve masaüstüne dönüyordu ama akım korumalı prizden önce de nadiren atmalar yapıyordu. Dün akşam dedim acaba akım korumalı priz ani yüklenmelere engel oluyor, Power yetmiyor mu? Akım korumalı prizi sökünce fark ettim ki oyunlarda atma yapmadı fakat ekran kartı 190 200 watt çekmeye başlayınca oyunlarda Power'den ses gelmeye başlıyor, yorumlarınızı bekliyorum.

PSU: High Power 550W 80 Plus Bronze.
İşlemci: AMD Ryzen 2600 3.4 GHz overclock ile 3.9 GHz sabit.
Ekran kartı: GTX 1080 MSI.
Anakart: ASUS Prime B450 M-A
RAM: Corsair 4x8 = 32 GB
SSD: Samsung EVO 750 250GB.
HDD: 5400RPM 1TB.
Fan: 6 adet RGB.
İşlemci fanı: Dark 9cm RGB kule tipi soğutucu.

Power'da sorun olabilir ki ses geliyorsa bir sorun vardır ya da ağır yüke biniyordur. Aynı güçte farklı bir PSU ile deneyebiliyorsanız tavsiye ederim. Aynı problem ortaya çıkarsa güç yetmiyordur daha güçlü bir PSU lazımdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu model indirimdeydi yeterli gelir diye düşündüm. AMD kartlar fazla watt istemiyor bir de.

Yeter dediğiniz gibi ama bakacağım bütçeme göre 700 800 geçmiyeyim diyorum ama pişmanda olmak istemiyorum araştıracağım birkaç gün.

Bu nasıl bir marka bilgisi olan var mı?

Bu nasıl bir marka bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı