R5 2600 GTX 1660 Super Isı değerleri

EnesTheDursun

Centipat
Arkadaşlar PC donanım arşıvi Uber
Ryzen 5 2600X(stok soğutucu)
GTX1660 Super(ASUS Dual)
Apacer RAM8x2 3000MHz
Sharkoon TG4 RGB kasa
B450M Dragon anakart
Sharkoon 650W80+güc kaynağı
Sömestır tatilinde aldım oyuna girince bir 15 dkka 30 dkka sonra falan ısınıyor üst arka ve sağ üst taraf da oluyor bu(en altta görseli var)
2.sorunum ise 2 kere oldu bu son 2 ayda oldu birden ekran gidiyor kasa kapanmıyor ilkinde şiddetli idi ve peşine elektrikler kesildi güç kaynagım 80+ olduğu için voltaj dalgalanması denildi güvenli moda aldığı söylendi şimdiki daha sakindi ve kapatıp 10 dkka sonrq açtım sorun yoktu BIOS güncellemesi demisler kontrol etmedim daha sizde önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

20200210_145808.jpg

Bu fotiğraf mayıs'ta çekildi o ZMN ekran kapanma sorunu yoktu ve bu fotoğraf CS:GO 1080P Full'de çekilmiştir CT basededir sıcaklıkta bir sorun yoksa belirtin arkadaşlarım oynadığın oyunlar ağır oyunalr nornal diyorlar bir de kasanın durduğu yeri göstereyim

15987963758604017847749764615773.jpg

Kapalı alanda olduğu için sicaklık olabileceği söylendi zannetmiyorum ama belirtir misiniz

Arkadaşlar PC donanım arşıvi Uber.
Ryzen 5 2600X(stok soğutucu)
GTX1660 Super(ASUS Dual)
Apacer RAM8x2 3000MHz.
Sharkoon TG4 RGB kasa.
B450M Dragon anakart.
Sharkoon 650W80+güc kaynağı.
Sömestır tatilinde aldım oyuna girince bir 15 dkka 30 dkka sonra falan ısınıyor üst arka ve sağ üst taraf da oluyor bu(en altta görseli var)
2.sorunum ise 2 kere oldu bu son 2 ayda oldu birden ekran gidiyor kasa kapanmıyor ilkinde şiddetli idi ve peşine elektrikler kesildi güç kaynagım 80+ olduğu için voltaj dalgalanması denildi güvenli moda aldığı söylendi şimdiki daha sakindi ve kapatıp 10 dkka sonrq açtım sorun yoktu BIOS güncellemesi demisler kontrol etmedim daha sizde önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 652850

Bu fotiğraf mayıs'ta çekildi o ZMN ekran kapanma sorunu yoktu ve bu fotoğraf CS:GO 1080P Full'de çekilmiştir CT basededir sıcaklıkta bir sorun yoksa belirtin arkadaşlarım oynadığın oyunlar ağır oyunalr nornal diyorlar bir de kasanın durduğu yeri göstereyim.

Eki Görüntüle 652859

Kapalı alanda olduğu için sicaklık olabileceği söylendi zannetmiyorum ama belirtir misiniz.

Önü arkası açık, ama mesh değil. Bir de duvara çok yakın. Sıcak havayı egzozdan attığında dağılacak alan sınırlı. CS:GO gibi bir oyunda ilk 15 dakikada 68 ve 70 derece benim için yüksek, ama ikisi de sıkıntı yaratacak derecelerde değil normaller. Ekran birden gitme sorunu hakkında bir şey diyemiyeceğim. Kasanın ön cam paneli çıkıyorsa çıkartın. Normalden daha erken tozlanacaktır kasa ama, hiç olmaza ısınmayı biraz da olsa önler. Haftada bir açarım bir bez atarım diyorsanız açın ön tarafı.

1-ekran kartı ısı normal ama cpu biraz ısınmış(stok fan ve güçlü bir işlemci iyi bir hava soğutma almalısınız,kasanın ızgarasız yapısından kaynaklı )
2-o kasanın ön fanlarının hava alıcak yeri yok ön tamper camı çıkarmanız yeterli olacaktır.

1-ekran kartı ısı normal ama cpu biraz ısınmış(stok fan ve güçlü bir işlemci iyi bir hava soğutma almalısınız,kasanın ızgarasız yapısından kaynaklı )
2-o kasanın ön fanlarının hava alıcak yeri yok ön tamper camı çıkarmanız yeterli olacaktır.
eyw denicem en yakın zamanda mesajın için teşekkür ederim.
Önü arkası açık, ama mesh değil. Bir de duvara çok yakın. Sıcak havayı egzozdan attığında dağılacak alan sınırlı. CS:GO gibi bir oyunda ilk 15 dakikada 68 ve 70 derece benim için yüksek, ama ikisi de sıkıntı yaratacak derecelerde değil normaller. Ekran birden gitme sorunu hakkında bir şey diyemiyeceğim. Kasanın ön cam paneli çıkıyorsa çıkartın. Normalden daha erken tozlanacaktır kasa ama, hiç olmaza ısınmayı biraz da olsa önler. Haftada bir açarım bir bez atarım diyorsanız açın ön tarafı.
mesajın için teşekkür ederim en yakın zamanda yapıcağım ancak ilk 15 dkka değil sonradanda aynı ısıda devam ediyo daha artmıyo 5 saatte 6 saatte oynasam aynı kalıyo.

Geri
Yukarı