R5 2600 hala ısınmaya çözüm yok!

Gaming X modeli bile en fazla 20W tüketiyor testlerde. 225W çekiyor demek abes kaçıyor.
Her kartta aynı olmuyor mesela referans RX590 175W iken Nitro+ modeli 225W çekebiliyor.
Şimdi kontrol ettim yer yer Gaming X modeli 25W fazla çekiyormuş ama 225W etmiyor.

120W diyorsun ama bu sitedeki bilgiler öyle demiyor. Güç tüketim değerlerine bak.
MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X 6G İnceleme - Oyun Testleri

Sayın moderatör de bu bilgiye yanlış bilgilendirme uyarısı işaretlemiş. Belirttiğim sitede bakabilirsiniz.
Ayrıca saat 02.59 kısaltmalar yüzünden bir uyarı almışım zaten. Dolasıyla saat 01.34 kısaltmaları belirtmenize gerek yoktu. Bunu gece 02.59 anlamış olmuyoruz mu? Biraz mantıksız geldi bana.😉
Kardeşim nvidia nın sitesine gir bak diyorki güç tüketimi 120q gerekli sistem gücü 400W lütfen ayrımı yapmayı bil önce yanlış bilgilendirme de yapma hatta şöyle yapayım ben senin için Karşınızda GeForce 16 Serisi Ekran Kartları sayfanın altına tüm özelliklerden görebilirsin .

Nasıl çözdüğünuzu yazinki sizinle aynı sorunu yaşayacak kişiler için bilgi olsun.
önceki mesajlar anlattım hocam kontrol edebilirsiniz . genel olarak kasanın tasarımsal hatası sorunum kısaca ve şuan cpu ya 1 volt veriyorum halen ısı değerlerim yüksek aslında işlemcimi garantiye göndermek istiyorum ama 1 volt verirken ve kapalar açıkken yükte ve boşta normal değerlere ulaştı tabi 1 volt çok düşük bir değer iken normal haline dönmüş oldu o yüzden işlemci slikon kalitesinde bir sorun olduğunu düşündük arkadaşlarla ama kasa tasarımıda büyük etken

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı