R5 2600 için 1000 TL soğutma önerisi

İki modeli de kullananlar soğutma performansı farkının çok az olduğunu söylüyorlar t6 ultra öneriyorlar da yine de siz bilirsiniz.

Tabii ki OC ile performans değişikliği olabilir ama yan yatırsanız, ters çevirseniz, ne yaparsanız R5 3600 veya 5500 seviyesine ulaşmaz. Tabii elden çıkarırken de soğutucunun ekstra bir para etmeyeceği konusu var. Platform da aynıyken en güzeli bütçeyi upgrade için harcamak olur.
Evet, çoklu çekirdek performansında %12-15 gibi bir artış oluyor OC ile ancak Ryzen 3600'ün veya 5500'ün çoklu çekirdek performansı %40 kadar daha fazla 2600'den. OC ile falan yakalanamaz. Tekli çekirdekte de baya fark var. Ben de elime para geçerse 5700X veya 5600 gibi bi işlemciye geçeceğim. 2600 artık yetersiz kalıyor.

Üstüne o parayı koyup R5 5500 alın performansı da katlayın alternatif olarak.
R5 2600 işlemciye ne yaparsanız yapın çapı belli neticede üstüne yatırım yapılacak bir şey değil bütçe varken.

Mantıklı aslında ama RX 570 ekran kartım var darboğaz yapabilir

Kasam Corsair Spec 05

Mantıklı aslında ama RX 570 ekran kartım var darboğaz yapabilir

Kasam Corsair Spec 05
Ekran kartınızla bir sıkıntı yaşamazsınız ileride değiştirmek isterseniz de alacağınız bu tarz bşr işlemci daha yüksek ekran kartlarını beslemeniz için iyi olur.

Ekran kartınızla bir sıkıntı yaşamazsınız ileride değiştirmek isterseniz de alacağınız bu tarz bşr işlemci daha yüksek ekran kartlarını beslemeniz için iyi olur.
tercihin için teşekkür ederim şuanda işlemci düşünüyorum

Geri
Yukarı