R5 2600 için soğutucu önerisi

Erol Demirkol

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Herkese merhaba

Bu işlemciyi yeni sipariş ettim (tek kalmıştı bitmiş sanırım );

Bu işlemcide gelecek fan beni çok tatmin etmedi klasik bildiğimiz Intel fanı gibi inceleme videolarından edindiğim bilgilerde doğrular nitelikte.

Şimdi 3 tane fan arasında kaldım 2 tanesi hava 1 tanesi sıvı, sıvı soğutmalar ile hiçbir deneyimim olmadı öncelikle onu belirteyim.

1. ürün AMD'nin üst segment harici satmış olduğu fan

2 ürün Xigmatek-windPOWER-1264

3. Ürün sıvı soğutucu olan Gamepower-icEBERG-120

Hangi ürünü neden almalıyım. Veyahut bana bu bütçeler dahilinde bunu al dediğiniz bir ürün de olabilir. Sıvı soğutucunun fiyatı düşük olması beni korkutmadı değil ya başarısız kalırsa diye çünkü bunlar 1000 TL ve üzeri satılan soğutucular. İçindeki sıvının bile bir kalitesi vardır diye düşünüyorum.

Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç haftadır kullanıyorum fiyatına göre çok iyi iş yapıyor.İçinden çıkan macunu kullanmadım yanında daha kaliteli bir macun kullanmanı öneririm.Overclock yapmayacaksan eğer stok fanıda seni uzun süre doyuracaktır.
Hali hazırda bu fan ile 4.1 ghz 1.3 volt full yükte 65 derece max görüyorum. 3.8-3.7 gibi bi hıza sabitleyip voltunuda statik olarak 1.23-24 e belkide deneyerek daha alta indirebilirsen bu ısı belkide 10 derece daha alta düşecektir full yükte.
Stok fan bile kullanıcak olsan overvoltaj yapman ısıyı önemli ölçüde düşürecektir.

merhaba @jiabeas hız aşırttırma yapacağım işlemci hakkını biraz vermeli. onun için 1 gündür araştırıyorum f/p ürünü olrak bunu buldum ve satın aldım.

Hayırlı olsun .Sıvı soğutma beni cezbetmiyor açıkçası. Elimde 3800x yada 3900x gibi fazla ısınan işlemciler olsaydı mecburen düşünürdüm fakat 2600 için uygun fiyatlı kule tipi hava soğutucuların fazlasıyla iş gördüğünü önce araştırdım sonra da kendim deneyimledim.
Ayrıca belki geri kafalılık diyebilirsiniz fakat ucuz bi sıvı soğutmadan korkuyorum .Sonuçta herhangi bi sızıntıda sistemi bozabilir gibi geliyor. Pcyi açık bırakıp gittiğim çok oluyor.

Kaç hızlara çıkacaksın merak ettim. Ben 2600x x470 gaming plus ve gigabyte 1060 6gb ekran kartı ile gayet memnunum sistemin performansından.
Bundan önceki sistemimin q8200 işlemci dd2 sistem ve gt9600 512 mb ekran kartı olduğunuda göz önüne alarak çağ atladım resmen :)

sizin önerinizi değerlendirmemem deki en büyük sebep 690 gr yazıyor abi :) yarım kilodan fazla ve kule tipi hem bundan eledim.

2 sebep cam kasa olduğu için hoş duracağını düşünmedim.
3.sebep sanki cam ile tam uc uca geliyor olmama riskini düşündüm bayağıda uzunmuş..

r5 2600 stabil bir şekilde hız aşırtma yapacağım amacım tavana vurmak değil ama o sıcaklık değeride benim için önemli takıntı gibi :D

bu konuda ayrıca bilgi alacağım hız aşırtma ile ilgili.

@jiabeas

Wraith Prism kullanıyordum daha bir hafta evvel önerdiğiniz 6 bakır borulu ürünü aldım. Ramtec firması Perpada gittim dükkanından 145 liraya aldım. Çok terettüd içindeydim fanlar dandikte olsa olmadı kaliteli fan ile değiştiririm dedim. Gerek kalmadı Wraith Prism ile oyunlarda 65-70 derece sıcaklık olurdu iyi bir değer ama yüzde 80 ile dönen fan sesi var birde. Bu 6 bakır borulu Çin işi dandik soğutucu ile oyunlarda 55-60 derece ve fan sesi yok daha ne isterim ki.

1600 af 4.0 ghz oc'li. Pahalı soğutuculara gerçekten gerek yok 50 liraya Akasa viper fan buldum egzos fanı olarak kullanmayı planlıyorum belkide soğutucuya takarım 109 cf'si var.

@jiabeas

Wraith Prism kullanıyordum daha bir hafta evvel önerdiğiniz 6 bakır borulu ürünü aldım. Ramtec firması Perpada gittim dükkanından 145 liraya aldım. Çok terettüd içindeydim fanlar dandikte olsa olmadı kaliteli fan ile değiştiririm dedim. Gerek kalmadı Wraith Prism ile oyunlarda 65-70 derece sıcaklık olurdu iyi bir değer ama yüzde 80 ile dönen fan sesi var birde. Bu 6 bakır borulu Çin işi dandik soğutucu ile oyunlarda 55-60 derece ve fan sesi yok daha ne isterim ki.

1600 af 4.0 ghz oc'li. Pahalı soğutuculara gerçekten gerek yok 50 liraya Akasa viper fan buldum egzos fanı olarak kullanmayı planlıyorum belkide soğutucuya takarım 109 cf'si var.
Ben de ramtec ten aldım ama elden alma şansım yoktu internetten aldım bende. Bilinen markalara baktım 100 tl gibi fiyat farkları vardı.Düşündüm sonuçta sistem işleyiş aynı 47 plaka içinden 6 sol 6 sağ bakır boru geçiyor. Benimde işimi çok iyi gördü memnunum açıkçası. Takarken biraz zorlandım sadece ama şuan hem ses yok hemde ısı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı