R5 2600 OC için soğutucu önerisi

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
RAM
8X2 3600 MHZ GSkill Ripjaw
Ekran kartı
RX5500 XT 4GB
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R5 2600
Icue 220T RGB kasasını kullanıyorum yaz zamanları öndeki cam paneli çıkarıyorum. İşlemcinin garantisi de bitti hafif OC yapmak falan istiyorum onun için de güzel bir soğutucu tavsiyesi istiyorum. Çok çıkamasam da 600 TL civarlarına sıfır veya ikinci el önerebileceğiniz soğutucular nelerdir? Vaktini ayırıp cevap arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Wraith'le bile az biraz overclock yapılabiliyor, benim R5 3600'e yaptım. +100mhz base ve boost clock (yani x0.1 multiplier artışı), 70°C'nin üzerine çıkmadı normal oyunlarda, Prime95 stres testinde de 75°C oldu anca.

Benim kasada bi Sharkoon kasası, önünde cam panel var. Ekran kartı da RX 5600 XT.

Yani, az bir overclock için kutudaki soğutucu yetiyor AMD'de.

O fanlar çok büyük kasaya sığdırabilir miyim acaba :) sıvı soğutma çok daha naif güzel duruyor ama performans konusunda yarışamaz sanırım.
Wraith'le bile az biraz overclock yapılabiliyor, benim R5 3600'e yaptım. +100mhz base ve boost clock (yani x0.1 multiplier artışı), 70°C'nin üzerine çıkmadı normal oyunlarda, Prime95 stres testinde de 75°C oldu anca.

Benim kasada bi Sharkoon kasası, önünde cam panel var. Ekran kartı da RX 5600 XT.

Yani, az bir overclock için kutudaki soğutucu yetiyor AMD'de.
Az bir oc için evet yeterli ben hem bir soğutucu almak istiyorum 2-3 yıldır stok kullanıyorum. Hem geliştirme adına ileride işlemciyi de değiştirirsem uzun soluklu bir soğutucu olsun istiyorum.

O fanlar çok büyük kasaya sığdırabilir miyim acaba :) sıvı soğutma çok daha naif güzel duruyor ama performans konusunda yarışamaz sanırım.

Az bir oc için evet yeterli ben hem bir soğutucu almak istiyorum 2-3 yıldır stok kullanıyorum. Hem geliştirme adına ileride işlemciyi de değiştirirsem uzun soluklu bir soğutucu olsun istiyorum.
120mm olduğu için pek bişey beklemeyin kule tipi soğutucu daha çok performans verir özellikle şu 3 fanlı olan çok ilgimi çekti...

Geri
Yukarı