R5 2600 mavi ekran hataları ve oyun çökmeleri

Mutlend

Centipat
Bugün Rainbow 6 girdim. İlk round oyun kapandı, yeniden açıp bir maç daha girdim bu sefer bilgisayar hiçbir hata vermeden direkt siyah ekran verip restart attı. Ek olarak neredeyse oynadığım her oyun crash yiyor.
Sürekli mavi ekran hatalarıyla karşılaşıyorum günde 1 kere mavi ekran yemeden rahat duramıyorum artık o duruma geldim.
En çok gördüğüm 3 kod; Windows Stop Code Critical Process Died / Windows Stop Code System Service Exception / Windows Stop Code Memory Management.
İşlemci boşta 62-67 derecelerde çalışıyor. (Ryzen 5 2600)
2x8 Crucial 3200MHz DDR4 RAM.
1+2TB HDD ve 240GB SSD.
Zotac RTX2060 AMP Edition var bilgisayarın içinde.

Aşağıdaki linkteki rehberi okuyup minidump dosyalarını paylaşın lütfen.

Bugün Rainbow 6 girdim. İlk round oyun kapandı, yeniden açıp bir maç daha girdim bu sefer bilgisayar hiçbir hata vermeden direkt siyah ekran verip restart attı. Ek olarak neredeyse oynadığım her oyun crash yiyor.
Sürekli mavi ekran hatalarıyla karşılaşıyorum günde 1 kere mavi ekran yemeden rahat duramıyorum artık o duruma geldim.
En çok gördüğüm 3 kod; Windows stop code critical process died / Windows stop code System service exception / Windows stop code Memory management.
İşlemci boşta 62-67 derecelerde çalışıyor. (Ryzen 5 2600)
2x8 Crucial 3200MHz DDR4 RAM.
1+2TB HDD ve 240GB SSD.
Zotac RTX2060 AMP Edition var bilgisayarın içinde.

Boşta 67 derece bayağı yüksek bir değer overclock yapmayamı çalıştınız yanlış voltaj vermiş olabilirsiniz.

Minidump dosyalarını paylaşırsanız bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır. Ama tahmin etmem gerekirse ramlere test yapın ve driverlerinizi kontrol edin.

Aşağıdaki linkteki rehberi okuyup minidump dosyalarını paylaşın lütfen.

Windows'u son sürüme güncelleyin. Belleklere test yapın.

Corsair araçlarını kaldırın. VPN varsa kaldırın. Steelseries Engine'i de kaldırın. Sisteme klavye/fare dışında bağlı bir aygıt varsa kaldırın. Özellikle bir XBOX kontrolcü varsa. BIOS'u da güncelleyin.

Kaldırılacaklar listesine BattlEye da eklendi.

Son düzenleme:

Corsair araçlarını kaldırın. VPN varsa kaldırın. Steelseries Engine'i de kaldırın. Sisteme klavye/fare dışında bağlı bir aygıt varsa kaldırın. Özellikle bir XBOX kontrolcü varsa. BIOS'u da güncelleyin.

Rainbow'u ve bazı oyunları oynamam için BattlEye servisi gerekli
Ayrıca yorumunuzda belirttiğiniz programları kaldırdıktan sonra tekrar yüklesem olur mu yoksa pc de bulunmaması mı gerekiyor.
Klavye, Fare ve kablosuz kulaklık adaptörü dışında hiç bir şey takılı değil USB slotlarına

Sorununuz çözüldükten sonra cidden ihtiyacınız varsa tekrar kurabilirsiniz. Zamanında XBOX kontrolcüsü bağladığınız görünüyor, dosyanın birçok yerine bu bilgi mevcut. Aygıt sürücülerini gezin, buna ait bir şey bulursanız kaldırın.

BIOS u q-flash ile güncellemeye çalışırken sürekli "invalid BIOS image" hatası alıyorum

Geri
Yukarı