R5 2600 OC değeleri

onur siyamoğlu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğretim Gör.
Uzun süredir O.C işlemleri ile uğraşıyorum. Benim gibi kendi kendine O.C yapan arkadaşların değerlerini burada paylaşmasını ve güzel bilgi alışverişi olmasını isterim.
O zaman ilk ben atayım. İşlemci %100 yük altında 82 W tüketim sağlamıştır.

Dosya Ekleri

• cpu-z.png
    cpu-z.png
    64,3 KB · Görüntüleme: 22
  • 2221.png
    2221.png
    96,4 KB · Görüntüleme: 19
Uzun süredir O.C işlemleri ile uğraşıyorum. Benim gibi kendi kendine O.C yapan arkadaşların değerlerini burada paylaşmasını ve güzel bilgi alışverişi olmasını isterim.
O zaman ilk ben atayım. İşlemci %100 yük altında 82 W tüketim sağlamıştır.

Adaş merhaba OC konusu için bana da yardımcı olabilir misin ? Sistemim.

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC AMD B450
Corsair VS Serisi VS650 650W 80PLUS PSU
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
2 X ADATA XPG SPECTRIX D80 8GB 3000Mhz SINGLE DDR4 CL16 RGB Liquid Cooling Siyah PC RAM
Dark Freezer Esports 34 İşlemci Soğutucusu
Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun ( 2 gün önce yeniledim )

İlk önce voltaj vermeden yavaş yavaş işlemcinin istediği voltajı bulman lazım. Voltaja dokunmadan 4.00 GHZ yap. Teste sok kapanmıyor ise voltaj yeterli olur. 4.1 4.2 yavaş yavaş arttır. Anakartın verdiği değerleri voltajları kontrol et. Atıyorum 4.1 de 1.5 voltaj veriyor ise yavaş yavaş düşür. Test et vaktini alacaktır ama güzel sonuçlar çıkar. 1.43 de şuan verdiğim voltaj normalde daha düşük voltaj ile çıktım ama istediğim sonuçu alamadım. Şuan memnunum. Kasanın güzel hava akışı var ise sonuçlar güzel çıkar.

İlk önce voltaj vermeden yavaş yavaş işlemcinin istediği voltajı bulman lazım. Voltaja dokunmadan 4.00 GHZ yap. Teste sok kapanmıyor ise voltaj yeterli olur. 4.1 4.2 yavaş yavaş arttır. Anakartın verdiği değerleri voltajları kontrol et. Atıyorum 4.1 de 1.5 voltaj veriyor ise yavaş yavaş düşür. Test et vaktini alacaktır ama güzel sonuçlar çıkar. 1.43 de şuan verdiğim voltaj normalde daha düşük voltaj ile çıktım ama istediğim sonuçu alamadım. Şuan memnunum. Kasanın güzel hava akışı var ise sonuçlar güzel çıkar.

Korkum şu böyle bir tecrübem olmadığı için zarar vermekten çekiniyorum.. Yanlış bir şey yapıp sisteme zarar vermek istemiyorum detaylı bir konu var mı bunun ile alakalı forumda ?

Başkasının değerlerini yapman çok yanlış olur. Kendi deneyimini yapman daha iyi olur korkulacak bir şey yok voltaj yetmez ise pc açılmaz. Anakartın bıos rest tuşu da var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı