R5 2600 RTX 2060 düşük GPU kullanımı

bekirpektas22

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemim: Ryzen 5 2600, RTX 2060, 8x2 DDR4 3000MHz 16 GB RAM, Gigabyte B450M anakart ve 700W PSU var, 240Hz monitörüm var. LoL, CS:GO, Valorant gibi oyunlarda GPU kullanımım çok düşük. Bundan dolayı 240FPS'i alamıyorum. Ayarları en yükseğe aldım çözünürlük 1920X1080 ve hiçbir türlü ekran kartımın kullanımı arttıramadım. DSR kullanarak 4K'ya aldığımda ekran kartı %98 civarı kullanıyor fakat bu sefer de 240 FPS alamıyorum. Kaç tane konu okuduğumu sayamam ama hala bu sorunu çözemedim. Darboğaz falan tarzı şey mümkün değil CPU kullanımı %40 civarında geziniyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullandığınız SSD gözüme çarptı. Forumdaki herkes sorunlu olduğunu biliyor. Şansınız varsa değiştirin.

Bilinen sorunlar;
  • Okuma ve yazma hızı düşüklüğü.
  • Ani takılma ve donma sorunları.
  • Yüksek sıcaklıklarda çalışma.
  • Firmware yüklerken sorun çıkarması.
  • Sistem kilitlenmleri ve siyah ekran sorunlarına sebep olması.
  • BIOS menüsünde bazen gözükmemesi(a). BIOS güncelleyin. Ekran kartı driverlarını güncelleyin belki bir faydası olur. Yapabileceğiniz çok bir şey yok gibi bu durumda.

Çok teşekkür ederim bu soruna hiç depolama açısından bakmamıştım. Kesinlikle deneyeceğim farklı bir SSD kullanaraka çalıştırmayı. Diğer türlü çözüm tavsiyesilerinize de bekliyorum.

Kullandığınız SSD gözüme çarptı. Forumdaki herkes sorunlu olduğunu biliyor. Şansınız varsa değiştirin.

Bilinen sorunlar;
  • Okuma ve yazma hızı düşüklüğü.
  • Ani takılma ve donma sorunları.
  • Yüksek sıcaklıklarda çalışma.
  • Firmware yüklerken sorun çıkarması.
  • Sistem kilitlenmleri ve siyah ekran sorunlarına sebep olması.
  • BIOS menüsünde bazen gözükmemesi(A). BIOS güncelleyin. Ekran kartı driverlarını güncelleyin belki bir faydası olur. Yapabileceğiniz çok bir şey yok gibi bu durumda.
Bu neden olur pc açıyorum afterburnerda değerler böyle?

Dosya Ekleri

• IMG_20201217_055247.jpg
    IMG_20201217_055247.jpg
    97,7 KB · Görüntüleme: 28
Bembeyaz bir alan bul oraya yakınlaştır sen de göreceksin 800FPS'i.
O zaman o bembeyaz ortamdan cikma, ben ters cevap vermedim. Normal olduğunu anlattım ve verdigin cevaba bak, attığın görüntüye bak. 1 yildir oyunlar gelişmiyor zaten, hep sistemlere uygun duruyorlar.

O zaman o bembeyaz ortamdan cikma, ben ters cevap vermedim. Normal olduğunu anlattım ve verdigin cevaba bak, attığın görüntüye bak. 1 yildir oyunlar gelişmiyor zaten, hep sistemlere uygun duruyorlar.

Ben de ters cevap verdiğimi düşünmüyorum. "Bir yerlerinden element" "neyin derdini yaptın?" Bu cümlelere karşı verilebilecek en doğru cümleleri kurduğumu düşünüyorum. Ben sabah uyanıp da hadi bakayım LoL'de ekran kartı kullanımım neymiş? Aa düşükmüş diyerek yardım çağrısında bulunmadım bir sorun bana "dert" oldu ki ben de burada konu açtım. Kırıcı veya ters bir şey söylediğimi algılamana sebep olduysam kusuruma bakma.

Ben de ters cevap verdiğimi düşünmüyorum. "Bir yerlerinden element" "neyin derdini yaptın?" Bu cümlelere karşı verilebilecek en doğru cümleleri kurduğumu düşünüyorum. Ben sabah uyanıp da hadi bakayım LoL'de ekran kartı kullanımım neymiş? Aa düşükmüş diyerek yardım çağrısında bulunmadım bir sorun bana "dert" oldu ki ben de burada konu açtım. Kırıcı veya ters bir şey söylediğimi algılamana sebep olduysam kusuruma bakma.
Yarın daha detaylı araştıracağım bilgine

"Bir yerlerinden element"
800 FPS alan arkadaşa söyledim ki, 800 FPS ne alamaz hele ki 5v5 bir çatışmada imkansiz. Yarisi bile mucize. Sikinti yapmayın diye, o şekilde yazdım. Fakat saka gibi bir görüntü ile 773 FPS atıyorsunuz ki, size karsilik verilen bir cevap bile degildi. Neyse iyi sosyaller.

Oradaki testlerde de ekran kartı ve işlemci kullanımı gayet düşük RTX 2060 gibi yeni sayılabilecek bir ekran kartının eski kullandığım GTX 950 ile yakın FPS değerleri alması sizce de mantıksız değil mi?
Ben de i5 8. nesil Gtx 1650 16gb ramli laptobu sattım, rtx2060 lı ryzen 5 3600x li, 16gb ramli kasa topladım fps degerleri laptoptan daha düşük. Tavan olarak anlık 270 280 i görsem de ani bir düşüşle 150- 190 arası fps alıyorum. Laptopta 200-180 arası alıyordum ve bu kadar yüksek gitgeller olmuyordu. Hertürlü şeyi denedim. Bütün driverları güncelledim. Bana mısın demiyor. Çözüm bulursanız lütfen haberdar edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı