R5 2600 RTX 2060 Super sistemde GTA 5'te FPS düşmesi

oyyuncuonur

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben sistemimde GTA 5'i 1080p çözünürlükte ve en yüksek grafik ayarlarında 100 küsur FPS de oynarken daha sonra 59-60 FPS civarında oynamaya başladım. Bilgisayarı tamirciye götürdüm, kasanın içinin tozunu temizledi, termal macunu yeniledi, format atıp Windows'u yeniden yükledi fakat GTA 5'i denediğimde yine 59-60 FPS aldım. Sizce bu durum neden kaynaklanır ve bir çözümü var mıdır?

Sistemimin özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz işlemci
ASUS Dual GeForce RTX2060 Super OC Edition 8 GB ekran kartı
16 GB RAM
500 GB SSD Hard Disk

Oyundaki vsync ayarını kontrol ettin mi? Açıksa kapalı konuma getir hocam.

MSAA ayarı 8X'te ise 4X ve 2X olarak deneyebilirsin. Advanced ayarlardaki çözünürlük ölçeklendirmesi ayarı var, o açıksa onu kapatabilirsin.

İyi akşamlar arkadaşlar.Galiba sorunun ne olduğunu çözdüm.Oyun oynarken işlemci kullanımı yüzde 100 civarındayken ekran kartı kullanımı işlemciye göre çok düşük yüzde 40 civarında seyrediyor. internetten araştırdım bunun darboğaz olduğunu buldum.sizce bu ekran kartı darboğazı mıdır yoksa işlemci darboğazımı? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Normalde Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 uyumlu parçalardır, GTA 5'te darboğaz yaşıyorsan tek sebebi ayarları kısık tutman olur, önceden de dediğim gibi ayarları Ultra'ya çekerek darboğazı engelleyebilirsin, onun dışında darboğaz yaşaman için bir sebep yok, arka planda işlemcini ekstra zorlayan uygulamalar da varsa kapatmayı deneyebilirsin.

Geri
Yukarı