R5 2600 RTX 2070 sistem RAM'i 2. Profil 3200 MHz XMP'ye alınca oyundan atıyor

Ege_1903

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 32 GB Vengeance 3200mh CL 16 Dual kit
SSD veya HDD modeli
XPG sx 8100 WD 1tb Crucial bx 400 240gb
Ekran kartı
RTX 2070.
Anakart
B450 Tomahawk Max
İşlemci
Ryzen 5 2600
2. Profil XMP'yi aktifleştirince 3200MHz RAM'lerimin normal hızı oyundan donarak atıyor. Ama profil 1'i aktifleştirince bir sıkıntı olmuyor (2933)
Çok araştırdım da pek bir çözüm bulamadım.

XMP kapalı olarak elle değer girip deneyebilirsiniz.

Denedim oldu teşekkür ederim lakin merak ettiğim bir şey var XMP profil 2 ile şu an yaptığım işlem arasında ne gibi bir fark var da oyunum donmadı oyundan atmadı bir de voltajı otomatik yaptım.
2.sorum ise herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım kendimce hayır ama gene de bir sorayım dedim. (sıcaklık, ömrünün azalması vs)

Sorun olmaz hocam. Bazen otomatik profiller hata verebiliyor.

Çok hızlı (1dakikadan az) cevap verdiğin için teşekkür ediyorum <3

Hocam maalesef sorun devam ediyor ya sadece oyun donuyor donmasa pek bir sıkıntı yok.

Çok hızlı (1dakikadan az) cevap verdiğin için teşekkür ediyorum <3

Hocam maalesef sorun devam ediyor ya sadece oyun donuyor donmasa pek bir sıkıntı yok.

Donup oyun kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
2933 MHz için mi sıkıntı olmuyor? Olay Görüntüleyici üzerinden de bakabilirsiniz.

2933 MHz için mi sıkıntı olmuyor? Olay görüntüleyici üzerinden de bakabilirsiniz.

Hocam 2933 MHz de XMP ile herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum ama şunu diyorum bu RAM'ler 3200'e kadar çıkıyor ve Rust gibi oyunda bana güzel FPS farkı veriyor Rust oynayınca işlemci ve ekran kartını da çok az OC yapıyorum bu arada merak edersen işlemci ve ekran kartına OC yapmayınca da 3200 MHz de oyundan atıyor kanser oluyorum ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı