R5 2600 RX 590 sistemde oyunlar kasıyor

Berken ATAŞÇI

Kilopat
Yer
Burada
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık 3-4 ay önce yeni bir bilgisayar aldım. Bazen oyunlarım kasıyor Windows+g yapınca düzeliyor. Özelikle GTA'da çok fazla oluyor böyle bir sistemde olmaması gerekmez mi? Bu durum sizce neyden kaynaklanabilir?
Sistem:
ASUS B450M.
Ryzen 5 2600 3.4 GHz.
16 GB RAM 3000MHz.
RX590 ekrankartı
480 GB SSD ( 40 GB boş alan kaldı )
Windows 10 Pro.

Driverleri yükledinizmi? Sıcaklık değerleri ne kadar? Ekran kartı işlemci ne kadar kullanıyor PC? Bu arada SSD dolmuş baya bu size sorun çıkarır SSD'yi boşaltın önce.

alt+r yaptım da gpu %99 60-63 derece arasında gösteriyoor
Sıcaklıkta sorun yok gibi fakat amd driverını kurarken amd ayarlarından bir ayarmı açtınız kurulum yaparken standart, e spor yazan bir kısım geliyor sürücü güncellerken orayı hiç oynamamanız gerekiyor direk atla diyecektiniz bende eski sistemimde bu ayarları yanlışlıkla açmıştım lolde bile kasıyordu çözümü DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükleyip ayarlarını hiç oynamayarak buldum.

Sıcaklıkta sorun yok gibi fakat amd driverını kurarken amd ayarlarından bir ayarmı açtınız kurulum yaparken standart, e spor yazan bir kısım geliyor sürücü güncellerken orayı hiç oynamamanız gerekiyor direk atla diyecektiniz bende eski sistemimde bu ayarları yanlışlıkla açmıştım lolde bile kasıyordu çözümü DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükleyip ayarlarını hiç oynamayarak buldum.
yok ona ellemedim ddu ile kaldırıp tekrar kurmuştım bende

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı