R5 2600 RX 6600 XT sistem Valorant'ta darboğaz yapar mı?

Baran Bulut

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şu an güncel olarak Ryzen 5 2600 ve RX 580 4 GB kullanmaktayım, ekran kartımı RX 6600 XT modeline yükseltmeyi düşünüyorum. Çoğunlukla Valorant oynuyorum, 1080p monitör kullanıyorum. Darboğaz yapar mı? Yaparsa bile RX 580'den daha performanslı olur mu? Çünkü işlemciyi daha sonra da yükseltebilirim ama RX 580 ile aldığım performanstan düşük kalacaksa farklı kombinasyonlar denemek zorunda kalacağım.

Hayır yapmaz. 2600 güzel bir işlemcidir 6600XT'yi besleyebilecek kapasiteye sahip ve Valorant zaten CPU'ya yük bindiren bir oyun.
Hocam forumda benzer bir sürü konu inceledim ve genelde bu işlemcinin 6600 XT ile darboğaz yapacağı konusunda genel bir görüş birliği var. Valorant oynarken illallah ettirmesini istemiyorum, arkadan Gazoom gibi uygulamalar ile klip alıyorum ve ekran kartımdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir şekilde ciddi FPS kayıpları yaşıyorum, bu tarz sorunlar yaşarsam üzülürüm ama işlemciyi daha sonra 5600'e yükseltmeyi de düşünüyorum ayrıca. Değerli görüşünüz için teşekkür ederim, diğer arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum.

Hocam forumda benzer bir sürü konu inceledim ve genelde bu işlemcinin 6600 XT ile darboğaz yapacağı konusunda genel bir görüş birliği var. Valorant oynarken illallah ettirmesini istemiyorum, arkadan gazoom gibi uygulamalar ile klip alıyorum ve ekran kartımdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir şekilde ciddi FPS kayıpları yaşıyorum, bu tarz sorunlar yaşarsam üzülürüm ama işlemciyi daha sonra 5600'e yükseltmeyi de düşünüyorum ayrıca. Değerli görüşünüz için teşekkür ederim, diğer arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum.

2600 6 çekirdekli güzel bir işlemci. Oyun konusunda özellikle 1080p de 3. nesil ve üstü AMD işlemciler kadar başarılı olmasa da hergele birçoğu işin üstesinden gelebiliyor. Bir diğeri de piyasası hala canlı ve çok kolay şekilde elden çıkarılabiliyor. Yakın zamanda 6600XT gibi bir cevherin yanında 5600X ki kısmet olursa 5800X de aldınız mı oyun da oynarsanız render da yaparsınız kayıt da alırsınız.

Darbogaz yapar mı sorusunu detaylandırırsak eğer bazı oyunlarda çok minimal derecede yaşayabilirsin ki bu da rahatsız edecek düzeyde olmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Valorant için ekran kartı yükseltiyorsan yükseltme.
Sadece Valorant için yükseltmiyorum hocam, sisteme genel bir yükseltme yapacağım ama ilk adımını en büyük olanıyla atarak ekran kartımı güncellemek istiyorum, daha sonrasında işlemciyi üst yorumda belirttiğim gibi 5600X'e geçirmeyi düşünüyorum. FPS kaybı yaşayıp yaşamayacağım konusunda da görüşünüzü belirtirseniz çok mutlu olurum.

2600 ile darboğaz verebilir. Tamam 6/12 fakat tekli çekirdek gücü de önemli. Sonuçta ekran kartı alabilirsiniz. Darboğaz sisteme teknik olarak zarar vermez.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ama en merak ettiğim sorunun cevabını alamadım, Valorant özelinde RX 580'den daha verimsiz çalışır mı? İşlemci birkaç ay sonra yükseltilir o sorun değil, ama pişman ettirecek bir hamle olur mu? En merak ettiğim şey bu.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ama en merak ettiğim sorunun cevabını alamadım, Valorant özelinde RX 580'den daha verimsiz çalışır mı? İşlemci birkaç ay sonra yükseltilir o sorun değil, ama pişman ettirecek bir hamle olur mu? En merak ettiğim şey bu.
Ortalama aynı çalışır dostum. Ama drop sorunları oluşabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı