Çözüldü Ryzen R5 2600 Sıcaklık Değerleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla 90 larda bile soğutucu bloğa elimi temas ettiriyorum. Hafif bir sıcaklığı var ancak el yakan cinsten değil. Bu konuya kesin bir netlik getirmek amacıyla yöneticilere baş vurmak lazım. Benim gibi bir çok kişi bu duruma maruz şu anda. Hayır ne yaptığımızı bilmiyoruz ki işlemci yükteyken aida64 te 60 derece gözüküyor, ryzen master da 90 derece. Hangisi doğru şimdi onu anlasak ona göre önlem alacağız. Soğutucu, kasa fanı vs.

Bendede durum aynı.. 2600x için yüksek sıcaklıklar görüyorum. Dediğiniz gibi 95 derecede elimi rahatça soğutucuda tutabiliyorum.

Tehlikeli bir durum yok ama işlemci sıcaklığı fazla olduğu için anakart çoşturuyor fanları.. sessiz bir şekilde kullanamadım daha şu kasayı..

HWinfo ile bakın değerlere. Ryzen de böyle hatalı okumalar sürekli oluyor.

İşlemciler henüz taze BIOS güncellemeleri ile sorun düzeletecektir. Dediğiniz rakamlar fazla uçuk sabredin onu bunu kurup kafa eskitmeye gerek yok :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Hwinfo aynı değeri veriyor ryzen master ile karşılaştırdığımda. Hatra hwinfo hwmonitor ryzenmaster aida64 aynı değerleri veriyor lakin durum yukardaki gibi
Hocam ben kendimce şimdilik bir çözüm buldum. Ryzen masterdan bütün çekirdekleri base yani 3.6 Ghz e cektim. Voltajida 1.184 gibi bir şey vermiştim şu an işyerindeyim tam hatirlamiyorum ama. Bu şekilde aşırı dalgalanmalar ve yüksek sıcaklıklar gitti. Oyunlarda 50-55 leri geçmiyor. %100 yük altında da 75 leri geçmiyor. Siz de bir deneyin sessizlik açısından kasada çıt yok

Sorun bence çözüldü. Core Temp yanlış gösteriyor.
gta5.PNG

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı