R5 2600 sistem düşük performans sorunu

Frks3vncc

Centipat
Herkese merhabalar hayırlı bayramlar diliyorum benim ufak bir sorunum var. Sistemimi yeni topladim Vatan'dan OEM ürün satın aldim özellikleri şu
Şekilde;
R5 2600.
Prime B450M-K.
Corsair vengance 8 GB 3000MHz CL16.
ASUS Dual Evo GTX 1660 Super.
Gelelim sorunuma Steam PUBG 1080P Ultra grafiklerde ekran kartım tam gücünü veremiyor. Toplanma ekraninda %90-95 iken oyunun en heyecanli yerlerinde kart kullanimi %65-70'lere kadar geriliyor. İşlemcim 3.8-3.9 MHz'lerde çalışması gerekirken 3550MHz'den yukarı çıkmıyor kendim el ile 3.85'e çıkarttığım da ise 5 dakika sonra ekrandan görüntü gidiyor ama kasa hala çalışıyor ve ışıkları yanıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhabalar hayırlı bayramlar diliyorum benim ufak bir sorunum var. Sistemimi yeni topladim Vatan'dan OEM ürün satın aldim özellikleri şu
Şekilde;
R5 2600.
Prime B450M-K.
Gelelim sorunuma Steam PUBG 1080P Ultra grafiklerde ekran kartım tam gücünü veremiyor. Toplanma ekraninda %90-95 iken oyunun en heyecanli yerlerinde kart kullanimi %65-70'lere kadar geriliyor. İşlemcim 3.8-3.9 MHz'lerde çalışması gerekirken 3550MHz'den yukarı çıkmıyor kendim el ile 3.85'e çıkarttığım da ise 5 dakika sonra ekrandan görüntü gidiyor ama kasa hala çalışıyor ve ışıkları yanıyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Bende R5 2600 sistem topluyorum . Araştırdığım ve okuduğum kadarıyla en az 3200 mhz Ram lazım daha verimli işlemcinin çalışabilmesi için.. Tabi daha tecrübeli arkadaşlar cevaplayacaklardır. Ben de merak ediyorum.

Herkese merhabalar hayırlı bayramlar diliyorum benim ufak bir sorunum var. Sistemimi yeni topladim Vatan'dan OEM ürün satın aldim özellikleri şu.
Şekilde;
R5 2600.
Prime B450M-K.

Hangi PSU kullanıyorsun kaç Watt.

Aynı işlemciye sahibim aynı RAM'leri kullanıyorum genel çoğunluk Ryzen sistemlerde çift kanal kullanmanın işlemciyi daha stabil çalıştırdığı yönünde. Normale göre daha daha etkili olduğu söyleniyor. Gerçi çift tek kanal RAM'in farkını zaten YouTube mecrasında görebiliyoruz.

Yani stress testte daha PSU kismina gecmeden ekrandan görüntü gidiyor RAM'in 8 GB olmasi islemcinin peak değerlere ulaşmasını engelliyor olabilir mi?
Çift kanal RAM kullaniyorsaniz PUBG'de 50-45 FPS'leri gördünüz mu ve islemci frekansiniz yuk altında kaçı gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı