R5 2600 sistem düşük performans

berque

Hectopat
2019 Ağustos ayında bilgisayar topladım. Yaklaşık bir sene önce bilgisayarıma format attıktan sonra bilgisayarımın performansı bariz bir şekilde düştü.(2004'ten 2004'e formatlandı[Sadece SSD'yi formatladım, HDD'yi formatlamadım.])bilgisayarımdaki her şeyi format öncesiyle aynı yaptım, Driver Booster aracılığıyla driverları güncelledim (her zamanki gibi)ama en basit örnek olarak GTA 5'i 150 FPS üstü oynarken formattan sonra 100 FPS'e çıkmamaya başladı. Konu açtım fakat hiçbir şekilde etkisi olmadı. Ben de 1909'a temiz kurulum yapıp bütün driverları kendi elimle kurdum fakat değişen bir şey olmadı. Yaklaşık 5 Ay sonra bazen bilgisayarı açtığımda ekran kartımı kontrol etmek için kullandığım ASUS GPU Tweak II yazılımı kafasına göre fan hızlarını %0'a çekiyordu. Ben de bilgisayarı her açtıktan sonra bunu manuel olarak düzeltiyordum. Bilgisayarı bu zamana kadar böyle kullandım ama son zamanlarda(yaklaşık 2 ay)sol alttaki Windows simgesine mouse ile bastığımda açılmamaya başladı. Açmam için klavyeden Windows tuşuna basmam gerekiyordu. Son 1-2 haftadan beri Windows'u açtığım zaman yazı yazamıyorum. Herhangi bir programı aratmak için Google'da programın ismini yazıp sağ tıkla yapıştır yapıyorum(CTRL+V bile olmuyor.) Komple bilgisayarı yeni almışım gibi temizlemek istiyorum. Neler yapabilirim ya da çözüm önerileriniz nedir?

Sistem Özellikleri:
R5 2600
RTX 2070 ASUS Dual
B450M S2H
1TB HDD
128 GB SSD
650W PSU 80+ Silver
2x8GB CL16 3000MHz RAM

Son düzenleme:
Dediğim gibi deneyimleyerek öğrendim. Driver Booster ile kurulum yapmayın demenize gerek yok. Zaten o olaydan sonra Driver Booster'ın adını arama kısmına bile yazmadım.
Tekrardan temiz kurulum yapın, driverları program ile değil manuel olarak kurun.
Dediğim gibi her şeyi manuel olarak kurdum.
Şeytan ayrıntıda gizli. Format ile doğru driverları eliniz ile indirin.
Formatlayıp manuel olarak her şeyi indirdim.

Driver Booster aracılığıyla driverları güncelledim (her zamanki gibi)

Kaç kere diyoruz şu saçma sapan programları kullanmayın diye. En son bunu kullanan arkadaşımın sistemi mavi ekran vermişti. Temiz format ve temiz kurulum yaparsanız sorun kalmayacaktır. ISO dosyasını Windows'un kendi sitesinden indirin. Crack'li Windows kullanmayın.

Dediğim gibi deneyimleyerek öğrendim. Driver Booster ile kurulum yapmayın demenize gerek yok. Zaten o olaydan sonra Driver Booster'ın adını arama kısmına bile yazmadım.

Dediğim gibi her şeyi manuel olarak kurdum.

Formatlayıp manuel olarak her şeyi indirdim.

O program sizin bilgisayarınıza şu an depolama kısmında başka bir driver yüklemiş olabileceğinden dolayı biz size bu öneride bulunuyoruz. Bence yanlış driver sistemin içinden geçmiş. Bilinmedik saçma program kullanmışsınız. Bc yapılmıştır. Ben bir kere daha yanıt vermem bu konuya. İyi geceler.

O program sizin bilgisayarınıza şu an depolama kısmında başka bir driver yüklemiş olabileceğinden dolayı biz size bu öneride bulunuyoruz. Bence yanlış driver sistemin içinden geçmiş. Bilinmedik saçma program kullanmışsınız. Bc yapılmıştır. Ben bir kere daha yanıt vermem bu konuya. İyi geceler.
İyi geceler, konuda zaten bilgisayarı bu olaydan sonra komple formatlayıp her şeyi manuel olarak elle kurduğumu da yazdım. Driver Booster'ın olayını deneyimleyerek öğrendiğimi belirtmeme rağmen hâlâ Driver Booster kullanmanızı tavsiye etmiyorum diyorsunuz. Bunun bana bir yardımı dokunmuyor.

İyi geceler, konuda zaten bilgisayarı bu olaydan sonra komple formatlayıp her şeyi manuel olarak elle kurduğumu da yazdım. Driver Booster'ın olayını deneyimleyerek öğrendiğimi belirtmeme rağmen hâlâ Driver Booster kullanmanızı tavsiye etmiyorum diyorsunuz. Bunun bana bir yardımı dokunmuyor.
Sisteme bunun zarar verdiğini belirtiyorum.

Kaç kere diyoruz şu saçma sapan programları kullanmayın diye. En son bunu kullanan arkadaşımın sistemi mavi ekran vermişti. Temiz format ve temiz kurulum yaparsanız sorun kalmayacaktır. ISO dosyasını Windows'un kendi sitesinden indirin. Crack'li Windows kullanmayın.

ISO'yu Technopat'dan aldım.
Sisteme bunun zarar verdiğini belirtiyorum.
Demek istediğini anladım ama benim burda öğrenmek istediğim şey bu sorunları nasıl çözebileceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı