R5 2600 sistem için önerileriniz

RuthlessGrey

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım Uzmanı, Yazılım Geliştirici
Merhabalar, öncelikle sistem parçaları aşağıda belirttiğim gibi. Sıkıntı çıkaracak bir parça sanırım yok, bir de sizden tavsiyeler almak isterim. Kasa yetersiz biliyorum ancak maddi durum buna izin veriyor.

AMD Ryzen 5 2600X(mevcut)
MSI A320M-A Pro anakart.
Adata XPG Gammix 8 GB 3000MHz DDR4 RAM.
Palit GTX 1650S 4 GB ekran kartı.
Power Boost VK-1631 500W PSU'lu kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne önerisi yapacağız burada. Sistemi topladıktan sonra mı danışıyorsunuz yoksa sistemi toplama aşamasında mı yardım istiyorsunuz.

Lütfen performanstan kaçınacağım diye kalitesiz PSU almayın. Bu sizin paranızı çöpe atmanıza sebep olabilir. Bütçeniz nedir?

Ne önerisi yapacağız burada. Sistemi topladıktan sonra mı danışıyorsunuz yoksa sistemi toplama aşamasında mı yardım istiyorsunuz.
Toplama aşamasında sadece işlemci mevcut.
Lütfen performanstan kaçınacağım diye kalitesiz PSU almayın. Bu sizin paranızı çöpe atmanıza sebep olabilir. Bütçeniz nedir?
İşlemci mevcut, 4500₺ bütçem mevcut.

Toplama aşamasında sadece işlemci mevcut.

Anladım, anakart olarak B450M S2H alın fiyat performans olarak başta gelen anakartlardandır, hem yanlış bilmiyorsam A320M-A Pro anakartına overclock yapılamıyor ve M.2 desteği yok. Ekran kartına gelecek olursak 1650S uygun bir tercih, Palit'de güzel bir geliştirici öneririm. Kalitesiz PSU alma kesinlikle imkan varsa FSP, Cooler Master, Corsair, SilverStone gibi markalara yönelirsen iyi olur.
Not: Moderatör abim Allah rızası için yazım yanışım varsa ban atmayın.

Anladım, anakart olarak B450M S2H alın fiyat performans olarak başta gelen anakartlardandır, hem yanlış bilmiyorsam A320M-A Pro anakartına overclock yapılamıyor ve M.2 desteği yok. Ekran kartına gelecek olursak 1650S uygun bir tercih, Palit'de güzel bir geliştirici öneririm. Kalitesiz PSU alma kesinlikle imkan varsa FSP, Cooler Master, Corsair, SilverStone gibi markalara yönelirsen iyi olur.
Çok kararsız kaldığım nokta kasa oluyor zaten, şimdilik durumum yok nakit durumum izin verdiği gibi değiştirebilirim PSU'yu diye düşünüyorum. Ama tabii ne kadar götürür hiç bir fikrim yok. Anakartı ekledim ancak, MSI mi GIGABYTE mi kararsız kalıyorum.

Hocam o kasadan uzak durun. Berbat birşey PSU olsun fan kaltiesi olsun berbat sisteminiz mangal olabilir + çok ses çıkartıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı