R5 2600 sistem için tavsiyeler

kednye3

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Bundan 2 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan şöyle bir sistem topladım.

-RX 570.
-Ryzen 3 2200G.
-8 GB 3000 MHz RAM.
-MSI A320M-A Pro anakart.
-240 GB SSD.
-Corsair Carbide Spec-Delta RGB (ben aldığımda o zaman 550W PSU ile aldım )

Bu sistemde gözünüze çarpan çok fazla sorun olduğundan eminim. Bende bu kara cumanın gelmesi KDV indirimlerinin gelmesi nedeniyle baştan dizicem.
İlk olarak şunu demek istiyorum en fazla oynadığım oyun CS:GO yani render PC'si olacak çok ağır oyunlar oynamıyorum.

Almayı düşündüklerim de şunlar ( yine Vatan Bilgisayar'dan alacağım )
-Ekran kartımı değiştirmeyeceğim.
-Ryzen 5 2600.
-16 GB 3200 MHz RAM.
-ASUS Prime B450M-K II.
-250 GB M.2 SSD ve 1 TB hard disk.
-Cooler Master Masterliquid ML240l sıvı soğutma.
-Kasa aynı sadece fanlarımda sorun olduğu için Cooler Master masterfan MF120 Halo ARGB fanlarını alacağım 4 tane.

Alacaklarım bu kadar eğer bir öneriniz varsa duymak çok isterim ve 550W PSU bu sistemi götür mü diye sormak çok isterim cevaplar için şimdiden teşekkürler.

OC yapmayacaksanız anakart kalsın. Ayrıca 3200 ila 3000MHz arasında çok aşırı performans farkı olmaz. İlave 8x1 RAM alın. Böylece masraf düşer. SSD ve depolamaya bir şey diyemem.
O PSU da size yetecektir.

Bu sistemle birçok oyunu oynayabilirsiniz. High ayarda olmasa da idare edecektir. Anakart bence de gereksiz ancak RAM'i 16 GB'a çıkarmanız şart. 3200 MHz daha iyi olacaktır ama arada 10-20 FPS oynar CS:GO'da. İşlemci ise ideal.

Yeni konular

Geri
Yukarı