Çözüldü R5 2600 sistem kapanıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Türkay1907

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Oyun oynarken ekran kapanıyor sesler falan her şey gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor işlemci fanı çalışıyor ekran kartı fanı çalışıyor. Dün akşam bilgisayar oyun oynarken tam 3 kez 20 dakika aralıklarla kapandı. Yaklaşık 1 ay önce işlemcimde ısınma problemi çıktı oyunlarda 80 90 derece civarına çıkıyordu. İşlemcimde ki ısınma problemiyle mi yoksa ekran kartı veya PSU ile alakalı bir sorun mu? Şimdiden teşekkürler.
Ekran kartım: RTX 2060 MSI Ventus.
İşlemcim: AMD R5 2600.
Ana kartım: ASUS TUF Gaming B450-PLUS

Güç kaynağı nedir?
+ Olarak Ventus modelleri kronik Isı problemi olan kartlar.
ben bilgisayarı toplarken ek olarak bir güç kaynağı almadım satın aldığım kasa'da güç kaynağı bulunuyordu satın aldığım kasanın linki MYSTIC 9 650W 80PLUS POWER 4 ADET KIRMIZI 15 LED FANLI USB3.0 TEMPER CAMLI KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
ekran kartımda şuan bir ısı problemi yok püfür püfür çalışıyo oyunlarda ekran kartım

PSU ile alakalı bir sorun gibi gözüküyor ancak net cevap için farklı bir PSU ile test etmeniz gerekiyor.
Bilgisayarımda virüs taraması yaptığımda işlemcime baskı uyguladığı için bilgisayar kapanıyo sıcaktan dolayı ve aynı bu şekilde oluyo bilgisayar kapanıyo ama kasa çalışmaya devam ediyo

Bilgisayarımda virüs taraması yaptığımda işlemcime baskı uyguladığı için bilgisayar kapanıyor sıcaktan dolayı ve aynı bu şekilde oluyor bilgisayar kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor

O zaman işlemciye bağlı parçaları kontrol edip gerekliyse termal macun temizliği yapmanız yük bindiğinde kapanmasını engelleyecektir.

O zaman işlemciye bağlı parçaları kontrol edip gerekliyse termal macun temizliği yapmanız yük bindiğinde kapanmasını engelleyecektir.
bilgisayarlarla uğraşan bir tanıdığımla görüştüm biraz önce bana işlemci fanının yerine oturup oturmadığını kontrol ettirdi işlemci fanı yerine oturmuştu bilgisayar daha 2 senelik 2 senede kolay kolay işlemci termal macunu erimez daha değişik bir problem var bilgisayarcıya görütün dedi ne yapacağımı bilmiyorum

2 yılda macun iletkenliğini kaybeder.
Bilgisayarlarla uğraşan bir tanıdığımla görüştüm biraz önce bana işlemci fanının yerine oturup oturmadığını kontrol ettirdi işlemci fanı yerine oturmuştu bilgisayar daha 2 senelik 2 senede kolay kolay işlemci termal macunu erimez daha değişik bir problem var bilgisayarcıya görütün dedi ne yapacağımı bilmiyorum

Normalde 6 ayda bir macun değişimi tavsiye edilir.

2 yılda macun iletkenliğini kaybeder.

Normalde 6 ayda bir macun değişimi tavsiye edilir.
eğer sorun macunda değilse macun değiştirdiğimde boşuna değiştirmiş olucam en iyisi haftasonu vatan'a götüreyim bilgisayarın garantisi 1 ay önce bitti vatan servise yolladığım zaman her hangi bir servis ücreti alıyorlar mı o konuda bir bilginiz var mı

Eğer sorun macunda değilse macun değiştirdiğimde boşuna değiştirmiş olacağım en iyisi hafta sonu Vatan'a götüreyim bilgisayarın garantisi 1 ay önce bitti Vatan servise yolladığım zaman herhangi bir servis ücreti alıyorlar mı o konuda bir bilginiz var mı?

Garanti bittiyse ücret alırlar. Eğer işlemcinize yük bindiğinde kapanıyorsa bu ya sıcaklıktan olur çözümü bağlantıları kontrol edip termal macun değişimi vsdir. Eğer sıcaklıktan kapanmıyorsa güç kaynağını kontrol etmek gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı