R5 2600 sistem Monterey ile uyumlu mu?

Daha fazla  
Technopat'ın Monterey kurulum videosunu izledikten sonra ben de kendi bilgisayarıma Windows'un yanına kurmak istedim.
Sistemim B450M S2H - R5 2600 - 6800 XT - Kingston Fury Beast 3600 MHz 8GB - ROG Strix 750W parçalarından oluşuyor.
Monterey'i boşta bulunan Kioxia Exceria LTC10Z240GG8 240GB SSD diskime kurmak istiyorum.
Bu sisteme videoda bahsedilen dosyaları kullanarak sorunsuz kurulum yapabilir miyim?

Videoda bahsedilen imajı kullanabilir ancak EFI'yi kullanamazsın. Forumda imajındaki 6 çekirdekli ryzen confiği ile deneyeceksiniz.

Videoda bahsedilen imajı kullanabilir ancak EFI'yi kullanamazsın. Forumda imajındaki 6 çekirdekli ryzen confiği ile deneyeceksiniz.
macOS kurulumunu ilk defa deneyeceğim için bazı eksikliklerim mevcut.
İmaj dosyası tüm işlemciler için uygun sanırım. Bu imaj dosyasının içinde farklı işlemciler için config dosyası var ve kendimize uygun olanı seçip sisteme mi tanıtacağız? Bunu yaptıktan sonra EFI dosyamız hazır mı oluyor ve hazırlamamız gereken başka bir dosya var mı?

İmaj dosyasını indirip kontrol edemiyorum çünkü Google Drive kısıtlama koymuş aşırı yüklenme olduğu için.

İmaj dosyası tüm işlemciler için uygun sanırım. Bu imaj dosyasının içinde farklı işlemciler için config dosyası var ve kendimize uygun olanı seçip sisteme mi tanıtacağız? Bunu yaptıktan sonra EFI dosyamız hazır mı oluyor ve hazırlamamız gereken başka bir dosya var mı?

İmaj dosyasını indirip kontrol edemiyorum çünkü Google Drive kısıtlama koymuş aşırı yüklenme olduğu için.
Farklı bir Google hesabı ile dener misin? Kurulumdan önce yapman gerekenler sadece Ethernet tanıtmak olacaktır. Bunun dışındaki ayarları kurulumdan sonra yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Evet, hazır oluyor. Sizin yapmanız gereken şey sadece sisteminize uygun olan (6 çekirdekli AMD) config dosyasını "config.plist" olarak adlandırmak olacaktır. Onun dışında kota limiti için bunu deneyin.

Teşekkür ederim. Google hesabıma giriş yapınca indirmeyi başlatabildim. Yüklemeyi deneyeceğim.
--------
@yusufklncc @453482
Arkadaşlar kuruluma başlayacağım ancak merak ettiğim birkaç şey daha var.
Hackintosh kurulumda veya kurulumundan sonra benim aktif olarak kullandığım diğer disklere zarar gelmez değil mi? İçeriklerinde veya yapısında? Hackintosh'u tamamen ayrı kullanmadığım bir diske kuracağım.

İkinci olarak videoda 12.1 sürümü kurularak anlatılmış. Ben 12.3 sürümünü indirdim, aynı talimatlarla 12.3'ü kurabilirim değil mi?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Google hesabıma giriş yapınca indirmeyi başlatabildim. Yüklemeyi deneyeceğim.
--------
@yusufklncc @453482
Arkadaşlar kuruluma başlayacağım ancak merak ettiğim birkaç şey daha var.
Hackintosh kurulumda veya kurulumundan sonra benim aktif olarak kullandığım diğer disklere zarar gelmez değil mi? İçeriklerinde veya yapısında? Hackintosh'u tamamen ayrı kullanmadığım bir diske kuracağım.

İkinci olarak videoda 12.1 sürümü kurularak anlatılmış. Ben 12.3 sürümünü indirdim, aynı talimatlarla 12.3'ü kurabilirim değil mi?
1-Hayır, hiçbir diskinize zarar gelmeyecektir. Sadece doğru diski formatladığınıza emin olun.

2-Elbette. Zaten OpenCore ve macOS sürümleri daha yüksek olan güncellenmiş bir imaj. Normalde de bunu kullanmanız gerekir.

1-Hayır, hiçbir diskinize zarar gelmeyecektir. Sadece doğru diski formatladığınıza emin olun.

2-Elbette. Zaten OpenCore ve macOS sürümleri daha yüksek olan güncellenmiş bir imaj. Normalde de bunu kullanmanız gerekir.
Hocam kurmaya niyetlendim, BIOS ayarlarını da doğru yaptığımı düşünüyorum fakat şöyle bir sorun yaşadım. 12.3 sürümünü kurmaya çalıştım ilk önce. USB'den boot ettiğimde ekrana yazılar geldi ve bir süre sonra durdu, ilerlemedi. Bunun üzerine restart attım Windows'u açtım. Daha sonrasında 12.1 sürümünü deneyeyim dedim. Opencore menüsü geldi, install kısmı falan çıkıyor fakat hiçbir işlem yapmadan 5 sn beklediğimde sistem otomatik olarak boot oluyor. Gigabyte logosu falan geliyor kendiliğinden Windows açılıyor. Doğru config dosyasını adlandırdığıma da eminim fakat sorunu anlayamadım.

@tristessehivernale siz de bakarsanız sevinirim.

Geri
Yukarı