R5 3600 ve RTX 2060 sistem Monterey uyumlu mu?

Fatieh

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix Sport 3000 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
1x Kingston A2000 M2 SSD, 1x Samsung 870 Evo
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060 6G
Anakart
ASUS Prime B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Arkadaşlar günlük kullanımda kullanmayacağım sadece MacOS'i deneyimlemek istiyorum. Ayrıca Windows 11 yanında Dual boot yapmak istiyorum.

AMD Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartım var. Her yerde NVIDIA'nın desteklenmediği yazıyor. Ama bunun bir yolu olmalı.

Kealos'i gördüm direkt hazır imaj olarak. Bu mu kurulmalı yoksa Hackintosh gibi bir işlem mi yapılmalı?

Bu konuda zerre bilgim yok bu yüzden açıklayıcı ve adım adım anlatırsanız çok sevinirim.

RTX 2060 desteklenmiyor. Bir yolu yok. KealOS, Kemal Alkın adlı şahısın yaptığı ve bir o kadar da Apple'dan dava yiyebileceği Hackintosh imajlarıdır.

Kurarsın kurmasına, donanım hızlandırma olmaz. Windows 7'de format sonrası berbat olurdu ya hani, ekran kartı sürücüsünü kurunca düzelirdi. O misal. Ben bundan razıyım dersen kurabilirsin.
Anladım. NVIDIA sürücülerinin desteklendiği en son sürüm High Sierra, onda da 2000 serisi yok. Bu iş yattı gibi bir şey. Neyse sağlık olsun.

macOS kullanmanız zorunluysa 2060 yerine uyumlu bir AMD karta geçmek dışında başka bir şansınız yok gibi duruyor. Listeyi yukarıda atmıştım, oradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Merakımdan dolayı denemek istiyordum. En çok istediğim de şu an halihazırda iPhone, Apple Watch gibi ekosistem ürünleri kullandığım için. acaba Apple Kimliğine bağlanınca gerçekten uyumlu çalışacak mı sorusuydu. Ekstra bir zorunluluk yok tamamen isteğe bağlı. VirtualBox ile kurduğumda Apple kimliğine bağlayamamıştım ayrıca aşırı yavaş çalışıyordu.

Geri
Yukarı