R5 3600 ve RTX 2060 sistem Monterey uyumlu mu?

Evet bu yüzden anlamadım sadece DSDT yaması ile tanıtıldığı söylüyorsun ısrarla.
DSDT inject edilmesi için. Tanıtılmak ile inject edilmesi farklı şeyler.
DSDT olmadan siyah ekrana düşüyor yada boot loopa giriyor.

Tanıtmaktan kastım kartın injecti idi. DSDT'de yama gerektiğini söylediğin için öyle dedim. Oclp de öyle bir şey gerektiğini de okumadığım için sordum.

Oclp orijinal olarak Hackintosh'ta denenmedi orijinal Mac'lerde denendi bu yüzden o cihazlarda DSDT gerekmiyor. GT 330M ile sürekli siyah ekrana düştüm, moderatör olduğunuz forumda strangerone var. Onun yamaladığı DSDT ile tüm sürümlerde siyah ekran almadan kullanabiliyorum DSDT'den yamalayarak inject etmek daha gelişmiş seçenek sunuyor bildiğim kadarıyla ekrana görüntü o sayede gelmiş oluyor. Normalde de gerekmemesi lazım dediğiniz gibi lakin nedense DSDT'den GPU yaması yapmadan inject etmiyor. Oclp zaten tanıtıyor dediğiniz gibi sorun kalmıyor ama bu cihaza değmez hocam macOS.

Sisteme Monterey kurulur özel yamalarla lakin Wi-Fi'nin uyumlu olacağını zannetmiyorum maksimum AR9285 falan vardır o da Big Sur destekler son. Bu GT310M GPU'nun DSDT ile zorla inject edilmesi lazım zira hiçbir Bootloader bu legacy yani eski olan ekran kartının macOS tarafına inject edemiyor kesinlikle GT 330M kartımla denedim El Capitan ve altında Bootloader'ler inject ediyor lakin El Capitan üstünde DSDT istiyor ve yamalayacak kimseyi bulamazsın 2015-2016'da rastgele bulduğum bir rehberden yapmıştım DSDT'yi lakin maalesef hatırlamıyorum rehberi DSDT'yi kaybettim zaten başka bir forumdan arkadaşın birisi yardımcı olmuştu. Yani özet olarak bu sisteme macOS kurmak zaman israfı olur zira çok ama çok uğraştırır sabahladığımı bilirim, tercih sizin. Kolay gelsin. Bu arada tavsiyem 2060'ı elden çıkarıp biraz da (?) para koyup RX 6600 XT gibi karta yönelerek bırak Monterey'i, gelecekte gelecek olan hemen hemen tüm sürümleri kullanırsınız.
Hocam macos gibi bir hedefim yok açıkçası. Uğraştıracak bir işlem ise uğraşmam daha iyi. Ayrıca elimdeki 2060'tan memnunum. Bir macOS için bu kadar zamana gerek yok. İlerde imkanım olursa Macbook falan alırım daha mantıklı :D

Ben Windows 11'den devam ya :D

(Ayrıca profil kısmında Windows 10 kullandığım gözüküyor orayı düzeltseler iyi olacak)

Yeni konular

Geri
Yukarı