R5 3600 ve RTX 2060 sistem Monterey uyumlu mu?

Çalışır çalışır. iPhone 7, 6S, 11 ile iCloud sync'im tamdı, hala daha tam. Telefonumda odak açılınca laptopta açılması vesaire vesaire. Tabii Bluetooth gerekebilir. Bluetooth veya Wi-Fi da X570 kartlarda oluyor genelde.
Bluetooth adaptör var ama Realtek. Destekleniyor mu bilmiyorum. Zaten kuramıyoruz yapacak bir şey yok.
Bluetooth adaptör var ama Realtek. Destekleniyor mu bilmiyorum. Zaten kuramıyoruz yapacak bir şey yok.
Hocam elimde Intel i3 M380 4 GB RAM'li Intel HD Graphics + NVIDIA Geforce 310M’li laptop var. Yakın zamanda içine 860 Evo 250 GB takmıştım. Buna Monterey kurulabilir mi? Bu bilgisayarı kimse kullanmıyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam elimde Intel i3 M380 4 GB RAM'li Intel HD Graphics + NVIDIA Geforce 310M’li laptop var. Yakın zamanda içine 860 Evo 250 GB takmıştım. Buna Monterey kurulabilir mi? Bu bilgisayarı kimse kullanmıyor zaten.
Windows Aygıt Yöneticisinden Görüntü Bağdaştırıcılarının resmini atar mısın?

Hocam elimde Intel i3 M380 4 GB RAM'li Intel HD Graphics + NVIDIA GeForce 310M'li laptop var. Yakın zamanda içine 860 EVO 250 GB takmıştım. Buna Monterey kurulabilir mi? Bu bilgisayarı kimse kullanmıyor zaten.

Sisteme Monterey kurulur özel yamalarla lakin Wi-Fi'nin uyumlu olacağını zannetmiyorum maksimum AR9285 falan vardır o da Big Sur destekler son. Bu GT310M GPU'nun DSDT ile zorla inject edilmesi lazım zira hiçbir Bootloader bu legacy yani eski olan ekran kartının macOS tarafına inject edemiyor kesinlikle GT 330M kartımla denedim El Capitan ve altında Bootloader'ler inject ediyor lakin El Capitan üstünde DSDT istiyor ve yamalayacak kimseyi bulamazsın 2015-2016'da rastgele bulduğum bir rehberden yapmıştım DSDT'yi lakin maalesef hatırlamıyorum rehberi DSDT'yi kaybettim zaten başka bir forumdan arkadaşın birisi yardımcı olmuştu. Yani özet olarak bu sisteme macOS kurmak zaman israfı olur zira çok ama çok uğraştırır sabahladığımı bilirim, tercih sizin. Kolay gelsin. Bu arada tavsiyem 2060'ı elden çıkarıp biraz da (?) para koyup RX 6600 XT gibi karta yönelerek bırak Monterey'i, gelecekte gelecek olan hemen hemen tüm sürümleri kullanırsınız.

Ben mi yanlış biliyorum yoksa OpenCore Legacy Patcher ile tanıtılabiliyor mu?
Tanıtılıyor diğer foruma bak abi strangerone isimli arkadaşla çalışmalarımıza.

Geri
Yukarı