Çözüldü R5 2600 sistem MSI MAG CoreLiquid 240R ile oyunda 90 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhabalar,
MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutmasını kullanıyorum. Daha önce dikkat etmedim ne zamandır bunu yapıyor bilmiyorum ama bugün oyun oynarken merakımdan MSI Afterburner programını çalıştırdım. İşlemcim 90 küsurlerdeydi. Öncelerde böyle bir problem yapmıyordu. Fanları falan temizledim pompanın olduğu yerlere hava tuttum ancak şu an boştayken bile işlemci sıcaklığı 54 derecelerde. İlk zamanlarda maksimum 52 olurdu. Neden böyle yapıyor yardımcı olur musunuz? İşlemcim R5 2600.

Çözüm
Bugün İstanbul şişlideki servispoint MSI yetkili servisine sıvı soğutmamı götürdüm. Yaklaşık 2 saat içinde mail olarak dönüş sağlandı ve değişim veya iade onayı verildi. Sıvı soğutmayı aldığım yerle iletişime geçip oradan da kayıt açtırdım. 2 iş günü içerisinde tarafıma bilgi verilecek. Ürün ellerinde varsa aynısını yollayacaklar yoksa para iadesi yapacaklar. Yani radyatörde herhangi bir sıkıntı durumunda garanti kapsamı içindeyse çok çabuk halloluyor arkadaşlar. Böyle ürünlerin tamiri yapılmıyormuş direkt değişim yapılıyor.
Direkt V2 modeli için başvuru yapın, elinizdekini verdiğinizde ücretsiz veriyor MSI.

@UK61 sıkıntılı olmamalı, olursa daha kötü zaten ama sıkıntılı olmasına ihtimal vermiyorum.

İade sürecinde nasıl bir yol izlediniz? Benimki de ses tıkırtı yapıyor ısınıyor işlemci.

Ben Hepsiburada'dan aldığım için ilk onlar ile görüştüm. Beni Servispoint'e yönlendirdiler. Servispoint ile iletişime geçip gerekli ssleri vb. ilettim ürünü adreslerine kargolamamı istediler. 2. ya da 3. gününde para iadesi ya da değişim talebi onaylandı. Bende Hepsiburada'ya tekrar gerekli ssleri atarak para iadesi olmasını istediğimi belirttim. 1 gün sonra ücret banka hesabıma geri yatmıştı.
Teşekkür ederim cevap için @Haşim Can Yılmaz.
Bende para iadesi isteyeceğim uğraşmak istemiyorum sorunlu belli.
V2 modeli isteriz de o da sıkıntılı çıkmasın @Sir Benjamin

Benim sana tavsiyem radyatör içinde pompa bulunduran herhangi bir modeli tercih etme. Ben K240 alacaktım aradaki 200₺ küçük fark için vazgeçip K360 aldım. Sanada bu K serisini öneririm şu an fiyatları ne kadar bilmiyorum ama indirim kovalayarak alabilirsin.
Teşekkür ederim cevap için @Haşim Can Yılmaz.
Bende para iadesi isteyeceğim uğraşmak istemiyorum sorunlu belli.
V2 modeli isteriz de o da sıkıntılı çıkmasın @Sir Benjamin

Eğer yanlış bilmiyorsam V2 olanların tek farkı LGA 1700 soket aparatı bulundurması. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Sırf V2 diye aynı çukura basılmaz.
İstanbul şişlide servis point yerine götürdüm. Fatura ve garantisini verdim. Tamamdır sizi bilgilendireceğiz dediler. 2 saat sonra mail geldi İade/Değişim olacak diye. Ondan sonrada mailde gelen sonucu sıvı soğutmayı aldığım yere mail olarak gönderdim. Telefonla aradılar ne yapmamı istediğimi sordular bende değişim olsun dedim. 1 hafta içinde de yenisini gönderdiler.

Edit: Hocam şu an yeni yolladıkları da tıkırtı yapıyor en mantıklısı para iadesi almak bence. Bayağı sıkıntılı bir sıvı soğutma bu.

Amazon'da şu an K240 modeli 1800₺ civarında 240R'ı iade edip bunu almayı düşünebilirsin.

Son düzenleme:
Ürünü kargoyla Servispoint Şişli adresine yolladım. 1 gün sonra ulaştı ve o gün soğutmanın iade/değişim onayı geldi. Satın aldığım yere raporu ilettim iadesi için bekliyorum. Süreci uzatıp yormadılar ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
Şimdi yerine ne alacağız? :)

Ürünü kargoyla Servispoint Şişli adresine yolladım. 1 gün sonra ulaştı ve o gün soğutmanın iade/değişim onayı geldi. Satın aldığım yere raporu ilettim iadesi için bekliyorum. Süreci uzatıp yormadılar ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
Şimdi yerine ne alacağız? :)
Coreliquid K240 1831₺ tavsiye ederim.

Konuyu hortlatmış olacağım ama MSI dan yapılan resmi açıklamada 240R/360R sıvı soğutucularda kronik sorun olduğunu kabul etmişler ve 240R v2/360R v2 ile ücretsiz değişim yapılabileceğini söylemişler. İşin ilginç yanı hala sorunlu soğutucular satışta ve v2 versiyonlarına göre daha pahalılar.

MSI MAG CORELIQUID 240R / 360R Product Announcement

Geri
Yukarı