R5 2600 sistem nasıldır?

Yer
Hatay / Dörtyol
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım, Bilgisayar Teknik Servis
Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı değişmelisiniz.

Çoğu parçaları aldım, sadece anakart kaldı.
Berbat, bütçe nedir? Ayrıca oyun odaklı mı yoksa render vs. için mi? Ayrıca ekran kartsız sistemi kullanamazsınız.

Neden berbat, render ve oyun işi yok zaten ekran kartı şeçmedim. 500 700 arası bir anakart önerisi. ASUS Prime serileri olabilir mi? ASUS TUF B450 GAMING biraz tuzlu.

Aldığınız SSD'nin çoğu konuda sorunlu olduğu dile getiriliyor:

Ekran kartı elinizde mevcut olduğu için mi gerek yok? R5 2600 içerisinde dahili grafik birimi yok ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız.

B450 veya B350 kartlara bakabilirsiniz. Ben R5 3600 ile ASUS B350-A kullanıyorum memnunum.

Seçeceğim anakart uzerinde onboard HDMI giris olur diye düsünüyorum. Ekran kartını sonrada atarız. Sadece ideal uygun bir anakart önerisi. ASUS veya MSI.
Aldığınız SSD'nin çoğu konuda sorunlu olduğu dile getiriliyor:

Kingston 240GB uygun olur mu peki. O markalarda sorun yaşanmiş ise.
Bu anakart sizce uygun olur mu bu sisteme Gigabyte B450M gaming

Son düzenleme:
Seçeceğim anakart uzerinde onboard HDMI giris olur diye düsünüyorum. Ekran kartını sonrada atarız. Sadece ideal uygun bir anakart önerisi. ASUS veya MSI.

Kingston 240GB uygun olur mu peki. O markalarda sorun yaşanmiş ise.
Bu anakart sizce uygun olur mu bu sisteme Gigabyte B450M gaming
Anakart üzerinde HDMI portu olsa bile direk görüntü alamazsınız, ekran kartsız görüntü alabilmek için içinde dahili grafik birimi olan bir işlemci seçmeniz lazım. Bunlarda sonunda Ryzen serisi için G harfi bulunan modeller, Ryzen 2400G gibi. Eğer Ryzen 2600 alacaksanız yanında ekran kartı da almanız lazım aksi takdirde ekran kartı alana kadar görüntü alamayacaksınız.

Anakart üzerinde HDMI portu olsa bile direk görüntü alamazsınız, ekran kartsız görüntü alabilmek için içinde dahili grafik birimi olan bir işlemci seçmeniz lazım. Bunlarda sonunda Ryzen serisi için g harfi bulunan modeller, Ryzen 2400G gibi. Eğer Ryzen 2600 alacaksanız yanında ekran kartı da almanız lazım aksi takdirde ekran kartı alana kadar görüntü alamayacaksınız.

Ryzen 3600X işlemcide o şekil sanırım. Şu an kullandığım sistemde de görüntü alamamıştım.
O zaman ASUS NVIDIA GT 730 var elimde onu kullanırım.
İşlemci 1234TL aldım indirimle.
Grafik desteği için 2400G'ye geçmek mantıklı olur mu sizce. 2600 2400g den üstündür umarım.

@Efe Hakan Çetinkaya 1-Aldığın SSD kronik sorunlu.
2- Tek modül 8 GB *RGB* ram almak yerine normal bir ram alıp parayı kenara koyabilirdin.
3-Ekran kartı yok, hiçbir türlü sistemden görüntü alamazsın.
Oyun ve render yoksa sistemi toplama amacın ne? Günlük işler içinse R5 2600'ü neden aldın?

Geri
Yukarı