R5 2600 sistem oyun esnasında takılıyor

snowshade35

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sorunumu paylaşmadan önce sistemim;
  • Anakart: MSI B450 GAMING Plus.
  • İşlemci: R5 2600.
  • RAM: 8 GB G.Skill 3000MHz.
  • Ekran kartı: RX 460 4 GB MSI.
  • HDD: 1 TB Seagate 7200RPM,
Warzone, Battlefront tarzı oyunlarda gerçi sadece ikisini oynadığımda veya genelde diyelim oyun sırasında aşırı bir takılma oluyor. Hani kasma değil oyunda FPS'im normal ama anlık aşırı takılmalar olabiliyor. Bazen bu takılma olayı diğer oyunlarda da olabiliyor. LoL, Valorant, CS vs. Bunun sebebini ben birkaç duruma bağlıyorum.
  1. Sistemimdeki 8 GB'lık RAM'in yetersin kalması.
  2. Sistemim de SSD olmaması.
  3. Ekran kartımın yetersiz kalması ki zaten biliyorum şu an için yetersiz bir ekran kartı.
  4. Sistemimin ısınması.
Şimdi öncelikle yukarıdaki durumlardan sadece sistemimi 16 Gb'a yükseltme imkanım var. Ekran kartı şu an alamam. SSD alabilirim fakat formatla uğraşmak istemiyorum en azından şimdilik. Isınma sorunu aslın genel bir sorun. Sıvı soğutma yok ayriyeten ekran kartım tek fanlı gibi gibi.
Bu saydığım durumlardan şu anlık için +8 GB gibi bir RAM takviyesi yapabilirim. Yani gidip aynı RAM'den bir tane daha alabilirim. Ki öyle bir şey yapsam bu takılmaları giderebilir miyim? Çünkü oyun sırasında görev yöneticisine baktığımda RAM %100'e yakın bir civarda kullanılıyor, HDD ise %80 civarlarında.
Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin performansından yararlanmak için 2 RAM kullanmam lazım bir de mümkünse SSD işlemcinin stok fanı genelde yeterli oluyor amdilerde bende stok kullanıyorum bir sıkıntksını görmedim.

Merhaba arkadaşlar,
Sorunumu paylaşmadan önce sistemim;
  • Anakart: MSI B450 GAMING Plus.
  • İşlemci: R5 2600.
  • RAM: 8 GB G.Skill 3000MHz.
  • Ekran kartı: RX 460 4 GB MSI.
  • HDD: 1 TB Seagate 7200RPM,
Warzone, Battlefront tarzı oyunlarda gerçi sadece ikisini oynadığımda veya genelde diyelim oyun sırasında aşırı bir takılma oluyor. Hani kasma değil oyunda FPS'im normal ama anlık aşırı takılmalar olabiliyor. Bazen bu takılma olayı diğer oyunlarda da olabiliyor. LoL, Valorant, CS vs. Bunun sebebini ben birkaç duruma bağlıyorum.
  1. Sistemimdeki 8 GB'lık RAM'in yetersin kalması.
  2. Sistemim de SSD olmaması.
  3. Ekran kartımın yetersiz kalması ki zaten biliyorum şu an için yetersiz bir ekran kartı.
  4. Sistemimin ısınması.
Şimdi öncelikle yukarıdaki durumlardan sadece sistemimi 16 Gb'a yükseltme imkanım var. Ekran kartı şu an alamam. SSD alabilirim fakat formatla uğraşmak istemiyorum en azından şimdilik. Isınma sorunu aslın genel bir sorun. Sıvı soğutma yok ayriyeten ekran kartım tek fanlı gibi gibi.
Bu saydığım durumlardan şu anlık için +8 GB gibi bir RAM takviyesi yapabilirim. Yani gidip aynı RAM'den bir tane daha alabilirim. Ki öyle bir şey yapsam bu takılmaları giderebilir miyim? Çünkü oyun sırasında görev yöneticisine baktığımda RAM %100'e yakın bir civarda kullanılıyor, HDD ise %80 civarlarında.
Tavsiyeleriniz nelerdir?
FPS düşüşü yoksa anlık takılmanın nedeni HDD olabilir. Bence bir taratın HDD'nizi.

Miner virüsü var PC'de. Zemana ile tarattım ve oyuna girdiğimde takılmalar geçti. Sanırım SSD alıp format atacağım PC'ye.

Bu arada 200-300 TL arası iyi bir SSD söyler misiniz? M.2'de olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı