R5 2600 sistem Valorant düşük FPS veriyor

Emirhandino

Hectopat
Selamlar ben Ryzen 5 2600 RX 5700 tek fan 8 GB RAM ve SSD kullanıyorum. Bilgisayarımda orta ayarlarda CS:GO'da 200 300 FPS alırken Valorant'ta en düşük ayarlarda 150 zor görüyorum. Bunun nedeni nedir? Valorant ile mi alakalı yoksa farklı bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekleme: PC de FPS kısıtlayan bir şey varmış onu kaldırdım ondan sonra 150 FPS'yi zor gördüm ondan önce 120 FPS'ler zordu.
Ekleme 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu linkteki arkadaşın sistemi benden kötü benden fazla FPS alıyor Ultra ayarlarda.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-26_161900.png
    resim_2021-04-26_161900.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Pencere modunda oynuyor.

Pencere ve tam ekranın mantık olarak farkı nedir? Eksileri artıları olarak.

Bir şey fark etmiyor bende pencereli kullanınca en fazla 5 FPS falan.
Pencere modunda oynuyor.
Bir şey fark etmiyor bende pencereli kullanınca en fazla 5 FPS falan.
Selamlar ben Ryzen 5 2600 RX 5700 tek fan 8 GB RAM ve SSD kullanıyorum. Bilgisayarımda orta ayarlarda CS:GO'da 200 300 FPS alırken Valorant'ta en düşük ayarlarda 150 zor görüyorum. Bunun nedeni nedir? Valorant ile mi alakalı yoksa farklı bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekleme: PC de FPS kısıtlayan bir şey varmış onu kaldırdım ondan sonra 150 FPS'yi zor gördüm ondan önce 120 FPS'ler zordu.
Ekleme 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu linkteki arkadaşın sistemi benden kötü benden fazla FPS alıyor Ultra ayarlarda.

Ek olarak Valorant'ı açmadan önce GPU ve CPU kullanımlarım (Google açık) %1 % 3 arası değişiyor.
Valorant açıkken (Google kapalı arkada hiçbir şey çalışmıyor) %30'lara çıkıyor CPU ve GPU kullanımı ve asla değişmiyor üstüne nadiren %1-2 çıkıyor o kadar bu neyle alakalı.

Son düzenleme:
Ryzen serisi için çift kanal RAM ve MHz çok önemli. Valorant da zaten işlemci ve RAM oyunu olduğunu varsayarsak. GPU %30 kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı