R5 2600 sistemde ara ara görüntü gidiyor

Smith Wesson

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gskill 8gb 3000 mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Corsair M2 SSD Mp510
Ekran kartı
Gigabayte Rx570 8gb
Anakart
Msi B450 Tomahawk
İşlemci
Amd Ryzen 5 2600
Merhaba,
PC'yi ilk topladığımdan beri bu sorunu yaşıyorum 3 yıl önce toplamıştım sistemi. Şimdi sistemde ara ara görüntü gitmesi yaşıyorum, sorun anında önce donuyor sonra görüntü gidiyor fare ışığı dahil her şey çalışıyor elle reset atarak düzeltmek zorunda kalıyorum.
3 yıldır bu sorunu başka mecralarda açtım çözüm bulamadıklar, gözlemlediğim PC ilk açılıştan masaüstüne geçişte yapıyor bu hareketi özellikle soğuk günlerde. Memtest gibi bellekle alakalı çözüm önerilerini denedim sağlam.
Bu sorunun kaynağı nedir hangi parçadan neden yapar bunu?

Sistem:

▪️Msi B450 Tomahawk anakart.
▪️Amd Ryzen 5 2600 işlemci.
▪️Gigabayte RX570 8 GB ekran kartı.
▪️(8+8) 16 GB G.Skill 3000MHz RAM.
▪️Corsair Force MP510 M.2 SSD.
▪️Segotep GP700G 600W PSU.

Ekran kartı ya da işlemci kaynaklı olabilir. Sürücü kaynaklı olabilir ama 3 yılda güncellemişsinizdir sanırım. Daha çok donanımsal gibi gözüküyor. Profil resminizde Prototype'ı görünce maziye gittim bu arada.

Merhaba,
PC'yi ilk topladığımdan beri bu sorunu yaşıyorum 3 yıl önce toplamıştım sistemi. Şimdi sistemde ara ara görüntü gitmesi yaşıyorum, sorun anında önce donuyor sonra görüntü gidiyor fare ışığı dahil her şey çalışıyor elle reset atarak düzeltmek zorunda kalıyorum.
3 yıldır bu sorunu başka mecralarda açtım çözüm bulamadıklar, gözlemlediğim PC ilk açılıştan masaüstüne geçişte yapıyor bu hareketi özellikle soğuk günlerde. Memtest gibi bellekle alakalı çözüm önerilerini denedim sağlam.
Bu sorunun kaynağı nedir hangi parçadan neden yapar bunu?

Sistem:

▪️Msi B450 Tomahawk anakart.
▪️Amd Ryzen 5 2600 işlemci.
▪️Gigabayte RX570 8 GB ekran kartı.
▪️(8+8) 16 GB G.Skill 3000MHz RAM.
▪️Corsair Force MP510 M.2 SSD.
▪️Segotep GP700G 600W PSU.
Ekran kartında yada yazılımlarda bi sorun olabilir yazılımlarınız güncelmi ?

Aldığınızdan beri format attınızmı ?

Buraya bi bakın isterseniz:

Buraya bir bakın isterseniz:

İyi bulmuşsunuz gerçekten ben forumda aradım bulamadım ama arkadaş DVI kablo ile çözmüş sorunu ben DisplayPort kullanıyorum nasıl çözmüş merak ettim.

İyi bulmuşsunuz gerçekten ben forumda aradım bulamadım ama arkadaş DVI kablo ile çözmüş sorunu ben DisplayPort kullanıyorum nasıl çözmüş merak ettim.
Elinizde herhangi farklı bir kablo varsa onu bir deneyin isterseniz, yine DisplayPort'un farklı bir kablosu varsa (belki televizyonunuzda falan vardır) onla bir deneyin derim. Ben ufak bir araştırdım, gördüğüm ve anladığım kadarıyla sorun ekran kartından kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı